Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek leet enyhe autizmu...

Mmtimi1212 kérdése:

Szerintetek leet enyhe autizmus a háttérben?

Figyelt kérdés

Arrol van szó, hogy a kisfiam 3 eves. Van néhány furcsa szokasa, ami miatt kicsit elbizonytalanodtam. Ha elmegyünk a boltba es a termekek nem a helyükön vannak vagy el vannak borulva akkor addig nem mehetünk tovabb, amig a helyere nem teszi, kulonben hisztizik. Az evés kesz rémálom, van nehany étel amit megeszik, de semmi ujat nem hajlandó megkóstolni. A tésztáknál például csak 1 bizonyos formát eszik meg, ha mas formajut kap akkor mar nem kell. Ez a helyzet a fogkremeknel is, nem kaptuk amit mindig hasznaltunk, igy vettük, ami volt. Persze igy is volt visítás, meg amikor a megszokottatat kapta amin változtattak egy kicsit meg akkor is sírt. És az utolsó fura szokas, hogy imádja a kerekeket porgetni es akár 1 órán at ezt nézni. Amúgy nagyon kis közvetlen (bar idegen gyerek láttán elbújik, mögém), tart szemkontaktust, erzelmeit kimutatja. A beszédje most kezd alakulni. A szobatisztaságról egyelőre hallani sem akar.

Előre is köszönöm a válaszotokat


2020. ápr. 19. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Asperger esetleg.
2020. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Érdemes résen lenni, de laikus szemmel nem tűnik kórosnak, minden gyerek szereti a megszokott dolgokat.
2020. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat
2020. ápr. 19. 16:44
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Hát nekem nagyon gyanús. Mindenképpen vinném pl. Vadaskertbe. Bár nem pszichológus vagy pszichiáter vagyok, hanem gyógypedagógus, de az autista gyerekek vizsgálatában (szakértői bizottság) én is komolyan részt veszek.
2020. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érintett, de ha esetleg az is, az sem a világvége :)
2020. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szavakat mikor kezdett mondani?

Mennyire öntörvényű,sokat hisztizik?

2020. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nemrég kezdett beszélni úgy hogy szinte minden szot mond. 2 evesen kb 10 szóból állt a szókincse. Meg most mar 2-3 szót össze is rak mondatba. Hisztizni szokott, meg szereti, ha ugy megy minden, ahogy Ő szeretné. Bár ezt a dackorszaknak tekintem.

Mindenkinek köszönöm a válaszát. Ma felhivom a védőnőt és megkérdezem, hogy mikent látja.

2020. ápr. 20. 07:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én is aggódom,nekem 2 éves a kislányom,nem beszél,1-2 szó csak.

Sok autisztikus jel van sajnos.Azért kérdeztem a beszédet nàlatok,hátha beindul nekunk is.

2020. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Beszeltem a védőnővel és mondta, h majd mindenképp szakembernek kell majd megnéznie amint a járvány lecseng.
2020. ápr. 20. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Kiderult azota valami?
2022. okt. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!