Ez lehet enyhe autizmus?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már az autizmus tüneteiről, én nem is feltételezném, hogy netalán autista lenne a 2,5 éves fiam, de egyik ismerősöm ezt vetette fel, mivel még nem beszél.

Néhány szót mond, szótagokat is szinte mindent mond, csak összerakni nem tudja, egyébként szinte egésznap be nem áll a szája, de csak babanyelven halandzsázik.

Semmi más tünete nincs, ölelkezős, puszilkozós, mosolygós gyerek, szereti a társaságunkat, a gyerektársaságot, bár idegen helyen kicsit szégyelős, szobatiszta, jó étvágyú, nincsenek furcsaságai, bár néha még előfordul, hogy pipiskedik, de ez valószínű amiatt van szerintem, mert kötött izomzattal született, emiatt jártunk gyógytornára is. Nincsenek berögzött szokásai.

Szóval én nem is gondolnám, hogy az lenne, de ismerősöm most nagyon felidegesített ezzel.


2013. szept. 26. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Ez teljesen normális egy 2,5 éveshez. Pont igy kell beszélniük.

Az ismerösödnek tuti nincsen gyereke. Rugd bokán.

2013. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem autizmus, ez valószínűleg megkésett beszédfejlődés. (egy logopédus)
2013. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális, de max a védőnőt hívd ki, hogy nézzen rá, én többször csináltam, amikor úgy éreztem, hogy nem fejlődik úgy a fiam, ahogy a "nagy könyvben meg van írva". Ő mindig elmondta, hogy nincs semmi gáz, esetleg tanácsot adott egy-két dologgal kapcsolatban. Jó, mondjuk neki az anyukája gyerekpszichológus is, én nagyon adok a szavára. De nincs okod az aggodalomra, a fiúk amúgy is később tanulnak beszélni. Én már több 3 évessel is találkoztam, alig értettem, mit mondanak.
2013. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
biztosan nem autista, az autista nem ilyen. azt aláírom, hogy kissé le van maradva a beszédfejlődésben, de ez sem feltétlenül baj. próbálj vele többet mondókázni, és amikor dolgokra csak mutogat, ne érts a mutogatásból. picit ösztönözd, de ne erőszakosan.
2013. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

Nekem autista a lányom, 2,5 évesen már összetett mondatokban beszélt, viszont ezer más tünetet produkált. Szóval ennyit a beszéd és az autizmus összefüggéseiről...


Ez valóban egy "sima" megkésett beszédfejlődésnek tűnik. Próbálkozzatok TSMT-tornával beszédindításhoz. Ártani tuti nem fog. Simán lehet, hogy oviban kezd el majd beszélni, láttam ilyen gyereket már (és nem auti).

2013. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a te lányodnak milyen tünetei alapján vetted észre, hogy autista?
2013. szept. 27. 16:59
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Az első a repkedés volt, aztán jöttek a mindenféle viselkedési problémák, ő nem játszott más gyerekekkel, szabályokat nem fogadta el, ragaszkodott a saját rituáléihoz és még sorolhatnám napestig.
2013. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ez a kedves ismerősöd az elemezgetésével eszméletlen......Gondolom nem gyermekneurológus, de nem is gyermekpszcihiháter.. Nekem a sógornőm csinálta ugyanezt, egy éves volt a kisfiam, amikor közölte - a gyerekorvosunkkal is- hogy autista. Persze én is ideges lettem, elvittem speciális kivizsgálásra, ahol minden idegrendszeri ill. egyéb eltérést kizártak. (!). Egyébként a gyerekorvosunk is fel volt háborodva, és Ő is azt mondta, hogy szerinte teljességel kizárt, hogy autista legyen. Mindezt azért mondta a kedves sógornő, mert a kisfiam egyévesen fűszálakkal is el tudott játszani, és egy éves korában még nem integetett vissza.
2013. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- most két és fél éves, a fűszálazást elhagyta, és integet már régóta. Már mondatokat is mond, és könnyen kezelhető kisfiú, a bölcsibe nagyon szeretik:)
2013. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!