Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak hogy ne sírjon...

Mit csináljak hogy ne sírjon annyira mikor beadom neki a kúpot?

Figyelt kérdés

1 éves kislányom lázas és adtam neki egy kúpot

Eddig egyszer volt lázas de csak oltás miatt.

Nagyon sírt amikor beadtam neki. Előtte picit melegvízbe tettem és popsikrémet tettem rá hogy jobban be tudjam tenni neki

Mit változtassak hogy nem sírjon ennyire, a szivem szakad meg


2020. ápr. 21. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ennyi idősen ha nem hány már simán kaphat szirupot
2020. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
3 hónapos kortól adható pl. a nurofen szirup szájon át. 2 éves a gyerekem,sosem adtam neki kúpot. A kisebbik 2 hónapos, remélem még egy hónapig ő sem lesz lázas (persze utána se legyen) és ő is szirupot fog kapni, nem kúpot.
2020. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Popsi krémet nem kenek rá, mert az csíphet. Játszom vele a pelenkázón picit pelus nélkül, és amikor már jó kedvem van, azt mondom hogy naaagy levegő, és mielőtt kifújná elkezdem lassan, óvatosan benyomni a kúpot, közben kifújom vele együtt a levegőt. Annyira koncentrál, hogy észre se veszi a gyógyszert.
2020. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

Ha már ennyire ragaszkodsz a kúphoz, vagy esetleg csak az van otthon, akkor melengesd meg a tenyeredben (mivel hűtőben kell tartani, ne vizezd), beszélgess hozzá, mintha csak pelenkáznád. Óvatosan dugd be, utána kb. fél-egy percig szorítsd össze a kezeddel a popsiját, emeld fel a lábait, hogy a normális helyre csússzon fel a kúp. A kúpbeadásnak ez a technikája. Lehet, hogy a kislányodnak nem jó helyre kerül a kúp.

Lényeg: lábfelemelés, utána azonnal szorítsd össze a két farpofát, felemelt lábakkal tartsd és beszélgess hozzá valami vidámat. Jobb ötletem nincs, nekem bevált anno 25 éve.

2020. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Egy éves, miért nem adsz neki szirupot?? 3 gyerekem van, de soha eszembe nem jutott semmit sem a fenekükbe dugdosni szerencsétleneknek....
2020. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Azért nem ad neki szirupot, mert ez a pelenkás-kúpos-seggbe lázmérős faszi. Nagyon unalmas már.
2020. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Sose értettem a kúpozást! Minek kell egy gyerek popsijába dugdosni bármit is? Te örülnél neki? Adjál inkább babáknak való kanalas paracetamolt... 3 kisgyerekem van sose dugnék semmit a popsijukba!
2020. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

4. voltam. Ugyanúgy le lettem pontozva, mint a többiek, pedig 25-30 évvel ezelőttről írtam.

Nyilván az unokámnak már szirupot adnak, de ha neki az van otthon, próbáltam tanácsot adni. Nem érzem jogosnak a lepontozást. (Mellesleg a többiekét sem, mert a kérdező lázcsillapító kúppal kapcsolatban tett fel kérdést, akkor nyilván erre válaszolunk.)

Kérdező! Menj el a gyógyszertárba, és vegyél szirupot. Biztos, hogy nem fog tőle sírni, mert direkt úgy gyártják, hogy finom ízű, és szívesen megeszi kiskanálból.

2020. ápr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1 évesnek már nem kell kúp. Mehet a szirup, akkor nem fog sirni.
2020. ápr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!