Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kicsi lányom már négy hónapos....

Bubita kérdése:

Kicsi lányom már négy hónapos. Mindent megpróbáltam, hogy ne sírjon, amikor orrszizunk. Semmi sem hat, pedig játszva is próbáltam. Kellene egy nagyon használható ötlet. Valaki tud egyet?

Figyelt kérdés

2016. nov. 21. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Erre nem nagyon van ötlet.

3,5 éves fiamat is visítva fogom le orrszívásnál. Pedig ő agyilag felfogja már.(elég szépen fújja, de estére azért kiszívom, sokkal hatékonyabb)

Bár nála majdnem 1,5 évesen kezdtük, és a porszívótól rettegett, talán csak ez a félelem rögzült neki, ami miatt ilyen parádé az orrszívás...


Lehet, nálatok idővel könnyebb lesz.

2016. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kézi orrszívót használok, szóval nem hiszem, hogy az nagyon ilyesztő lenne. Mire vége a műveletnek, már meg vita azta óhatatlanul sír.
2016. nov. 21. 11:51
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

"orrszizunk", bocs, de ettől a kifejezéstől a hideg is kirázott.

A legtöbb gyerek utálja, szerintem erre nincs jó módszer, vigasztald meg utána, de azt úgyis megteszed nyilván.

2016. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Beteg, azért szívod az orrát? Csak mert arra a kézi semmit nem ér. Csak úgy meg teljesen felesleges szívogatni. A fiam is utálta a porszívós orrszívást, de ha beteg volt, akkor kellett és kész. Lefogtam, kiszívtam, ő ordított és mentünk tovább.
2016. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Négyhónaposra szerintem nemigen van használható ötlet. A fiam is olyan egy-másféléves kora között volt, mikor látta és megértette, h magamnak is csinálom (olyan náthám volt, hogy a papírzsepi meg a fújás már semmit nem használt) és ebbe nem kell belehalni, most már 2 éves múlt, ha szükséges, akkor ő mondja, h szimm-szimm, porszi, muszáj. De kisebb korában nemigen tudtam neki megmagyarázni, megmutatni, h ez szükséges és fájdalommentes művelet sajnos.
2016. nov. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, náthás szegénykém. Szóval semmi esélyem arra, hogy ne sírjon?
2016. nov. 21. 12:26
 7/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ha náthás, akkor viszont tényleg hagyd a kézi orrszívót és vedd elő a porszívót. Így is úgy is sír és a porszívós legalább hatásos is. Egyébként a legtöbb gyerek utálja az orrszívást, de ha kell, akkor kell, ez nem kívánságműsor, inkább egy kis ordítás, mint egy arcüreggyulladás.
2016. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, 4-es. Nem kívánságműsor, és inkább a sírás, mint az arcüreggyulladás, de néha már elkap a sírás, amikor a kis könnyecskéit látom. Alig várom, hogy meggyógyuljon és eltehessem az orrszit.
2016. nov. 21. 12:52
 9/12 anonim ***** válasza:

4 hónapos,lövése sincs miért kell orrszívózni.

Az enyém másfél éves,kb.most fogta fel,hogy ha leszívjuk az orrát,akkor jobb lesz neki. De ezt sok bőgés előzte meg. Most már jön magától,és mutatja a porszívót.

Szóval nincs rá ötlet,csak az idő és hogy megtanulja.

2016. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"de néha már elkap a sírás, amikor a kis könnyecskéit látom"


Akkor jó lesz, ha megedződsz, mert a hisztikorszakban gyakran fogd a könnyecskéit látni, mégsem engedhetsz neki ( ha jót akarsz).


Vannak néha ilyen esetek, amikor a szükséges rosszat meg kell lépni, hogy utána jobb legyen.


Szerintem válts porszívósra, mert az sokkal gyorsabb, és sokkal hatékonyabb. Nem kínzod sokáig a gyereket, hanem pikkpakk megvagy vele.

2016. nov. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!