Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 èves kisfiam 1 hete kap...

2 èves kisfiam 1 hete kap Pantoprazolt refluxra. Egyelőre nem használt mèg, szinte rosszabb.(1x10mg) Mennyi idő múlva hat? Lehet tünetfelerősödès először?

Figyelt kérdés
2020. júl. 6. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

1 órán belül fejti ki a hatását, aztán enni kell rá valamit, benne van a betegtájékoztatóban is próbáld meg úgy


"A tablettát étkezés előtt egy órával, kevés vízzel, egészben vegye be, anélkül, hogy összerágná vagy összetörné."


Rosszabb egyébként biztos nem lehet a helyzet ha szedi a gyógyszert mivel a Pantoprazol egy jó savlekötő, én már vagy 6 éve szedem mert időnként rám is rámjön a reflux

Gyomortükrözést nem javasolt az orvos?

Nem ártana megnézni ha már a tabletta sem segit mivel lehet, hogy nagyon nyitva van a gyomorszája a fiadnak és akkor gyomorgyűrűt kell felrakni, hogy megszűnjenek a refluxos panaszok

2020. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nála nem olyan egyszerű a bevètel mèg, tápjába rakom bele az összetört port. Egyelőre nem javasolták ilyen kemèny vizsgálatot, kisbabakènt is szedte, akkor hatott neki.. De sok helyen olvastam, hogy kell 2 hèt a javuláshoz, hát majd kiderül.. De szinte jobban szenved, mint mielőtt elkezdte szedni..
2020. júl. 6. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor én megpróbálnám reggel egy pohár vizben feloldva beadni neki üres gyomorra étkezés előtt egy órával a Pantoprazolt

És mindenképpen kérnék beutalót a háziorvostól a gasztroenteorológiára egy gyomortükrözésre mert szerintem ez nem normális, hogy egy 2 éves gyerek refluxos

Ott valami komolyabb gyomorszáji probléma lesz amit lehet, hogy műteni kell

2020. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!