Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy vészeltétek át az ovis...

Hogy vészeltétek át az ovis beteges időszakot munka mellett?

Figyelt kérdés
3,5 éves, kiscsoportos volt a fiam idén. Tanfolyamra jártam, így nem dolgoztam. Augusztus közepétől fogok dolgozni, viszont a kisfiam még most is sokszor beteg. Ősszel és télen minden második héten itthon volt. Tavasztól pedig kb havonta egy hetet. Sajnos általában én is el kapom tőle a betegségeket, főleg felső légúti megbetegedéseket. Főleg, hogy most a koronavirus miatt ha már kicsit folyik a gyerek orra már nem viheti a szülő. Nagyszülői segítség nincs, még ők is dolgoznak. Home officeban nem tudom végezni a munkám, nem is lesz aki tudna nagyon helyettesíteni, bölcsödében leszek kisgyermeknevelő. Párom tud otthon maradni vagy én de ugye én most kezdek. Az is érdekelne milyen vitamint adtok a gyerekeknek az őszi, téli időszakban.

#Kisgyerek, betegség, vitamin,
2020. júl. 19. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélküliként. Esélyem sem lett volna dolozni, 4-ből 3 évet folyton beteg volt, pedig folyamatosan kapott immunerősítőt és vitaminokat, sok félét kipróbáltunk
2020. júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
A kollégáid nehezebben fogják viselni.
2020. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nagyon rosszul.

Két hetente volt beteg. Hányás hasmenés nagyon sűrűn volt az elején.

Szinte mindig folyt az orra, jött a bárányhimlő és a skarlát is.

És ez mind az első évben.

Csoda,hogy nem rúgtak ki azért, hogy kéthetente itthon voltam vele.

2020. júl. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A második év már hátha jobb lesz.. de segítség nélkül én sem tudnék dolgozni. Ilyen munkakörben pedig a gyerekeknek és a kollégáidnak is szívás lesz. Nem tudom párod mennyit teheti meg hogy otthon marad, legalább egy pótnagyit próbàlj meg találni akinek fizetsz némi pénzt, és orrfolyással ő marad vele. Erre egyébként kíváncsi leszek hogy “orrfolyással nem jöhet”, nyáron még csak-csak, de ősztől?? Hát mindenkit kirúgnak, mert a gyerek folyton otthon lesz..
2020. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nehezen. Ahányszor beteg lett táppénz... hála az égnek a cégem elég jól tolerálja a dolgot, még... most 4 éves lesz, remélem mostmár ritkábban lesz beteg. Nekünk semmilyen vitamin nem hozott javulást, amit el kellett h kapjon azt elkapta, de azért sima multit adok neki.
2020. júl. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam az első közösségi évben volt sokat beteg. Én ugyan meg tudtam oldani home officeban - ezért az én részem nem hasznos válasz.

Viszont. Keresztfiam az óvoda kezdéstől kezdve beteg volt, összesen jó ha járt 2 hetet a márciusi karanténig. Elvitték fül orr gégészhez és kiderült, ki kell venni az orrmanduláját. Azóta még nem volt beteg és több oldalról látszik, hogy frissebben vesz levegőt stb. Egy próbát megér, hátha nálatok is a mandula nyomja a betegségeket (azaz nem engedi kijönni a szervezetet egy egy megfázásból vagy más betegségből és folyton visszaesik).

2020. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sehogy nem tudtuk megoldani. Próbálkoztunk azzal h felváltva táppénz, hogy fél napokat veszünk ki, hogy későbbre járok be, semmi. Néha 1-1 napra babysitter is volt, amikor nem voltak nagyon betegek, de hosszabb távon ez is túl drága. Elég sokat voltak betegek a gyerekek (folytonos fülgyulladások stb), így a főnököm kibukott és 1,5 év után fel kellett mondanom.

Utána már szerencsére kevesebbet voltak betegek, illetve az új munkahelyemen van home office is, uh azóta jobban meg tudjuk oldani a dolgokat.

Ha nincs rokon akire bízhatnád a gyereket, akkor meg vagy lőve, az első 2 évet lehetetlen szerintem megoldani, vagy home office, vagy egyszerűen nem dolgozol, sajnos. A munkahelyek ezt egyáltalán nem torelálják.

5-6 éves kor után azért már sokkal jobb a helyzet általában.

2020. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Munkanélküliként sajnos. Mondjuk eleve nem is volt hova visszamenni, esélyem se lett volna, havi 1 hetet volt beteg. 5 éves lett, mire találtam melót egyáltalán, de még akkor sem volt szünet a betegségekben, kimaxoltam az évi gyermekápolási táppénz keretidejét. Végül iskolára szűnt meg teljesen a betegség. Most volt harmadikos, a 3 év alatt nagyjából 5 napot hiányzott.
2020. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére 2-3 rövidebb betegséggel megúsztuk ezt az évet most, a hányós hasmenős kicsit hosszabbra sikeredett 1,5 -2 hétig tartott.

Most februar óta nem volt beteg, amugy cebion cseppet és d vitamint kap minden nap.

2020. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset volt beteg (évente kb kétszer egy hetet), azt home officeból oldottuk meg.
2020. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!