Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vigyem a gyerekeket iskolába/e...

Vigyem a gyerekeket iskolába/emberek közé? Hosszú, kifejtem lent.

Figyelt kérdés

A férjem tegnap óta karanténban van, mert csütörtökön táplálkozott egy azóta igazoltan covidos pasassal. Csütörtöktől-szombat reggelig többször találkoztunk a férjemmel, azóta nem. Minket nem tettek karanténba, hiszen nem mi találkoztunk a fertőző személlyel. (Ezt mondjuk nem értem, de ez van)

A biztonság kedvéért mi most egy másik házban vagyunk, nem érintkezünk a férjemmel, és senki mással sem, de holnap iskola, óvoda, nekem munka.


2020. szept. 6. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván ha megteheted ne vidd, te se menj pár napot. Ha meg nem, hát ez van.
2020. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%

Nagy eséllyel ti elkaptátok.

Én semmiképpen sem mennék se óvodába,se iskolába,se munkahelyre

2020. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
*Nagy eséllyel ti IS elkaptátok.
2020. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

A jelenleg hatályos szabályok szerint te mehetsz dolgozni, a gyerek meg iskolába. Szerintem mindkettőtöknek ez is az érdeke.

Ha főnököd beleegyezik, hogy ne menj, és tudsz otthonról dolgozni, tégy úgy. A gyerek ügyében meg beszélj sulival, de gondolj rá, hogy hosszú még az év, később beteg is lehet a csemete, és a megengedett hiányzások száma nem korlátlan.

Szerintem ha a férjed csütörtökön fertőződött, az első pár napon nemigen tudta továbbadni a vírust, annak először szaporodnia kell a szervezetében. Persze ez csak laikus okoskodás.

2020. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom csinálnak tesztet a ferjednél is, addig nem mennék míg nem tudni ő elkapta e.Amugy ha nem egymás nyakába lihegve kajaltak egyáltalán nem biztos hogy a férjed elkapta.
2020. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

5, hivatalból nem csinálnak amíg nincs tünete.

Ezért olyan alacsony az igazolt fertőzöttek száma.

2020. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

6

Én csak azért gondoltam,mert írták hogy kontaktkutatás esetén a tesztelést a kormány állja, ebben az esetben a férj kontakt, kellene tesztelni,ha bizonyítottan koronás az akivel kajalt.

2020. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Sokan ezt gondolják, de nem így van a gyakorlatban. Sajnos. Tapasztalat: még a házastársat se tesztelik, ha az egyikük igazolt.
2020. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egy üzleti megbeszélés volt a férfival, tehát nem voltak egymáshoz közel, de neki ez az előírás.

Nem tudjuk, mikor tesztelik, majd kiderül.

Érdekes egyébként, hogy akár egy háztartásban is lehetnénk most is, és csak rá vonatkoznak a szabályok, ránk nem.

2020. szept. 6. 10:24
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
Nem voltak egymáshoz közel? Gondolom nem egymástól minimum másfél méterre és maszkban ettek.
2020. szept. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!