Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha születéskor pozitív lett a...

Ha születéskor pozitív lett a törlet 2 baktériumra, de a szaporítás utáni tenyésztés negatív, az mit jelent? Beteg/beteg lehet vagy sem?

Figyelt kérdés

Egy hete született a fiam császármetszéssel. Pozitív volt a streptococcus tenyésztésem a 36.-ik héten. Kaptam antibiotikumos infúziót, de csak 1 órával az operáció előtt. A magzatvíz sárgás volt, amiből ivott is, vettek törletet a jobb füléből. Amire kijött az Enterococcus faecalis és Escherichia coli. A papiron az áll, hogy hogy a szaporítás utáni tenyésztés negatív. Antibiotikumot nem kapott. A kérdésem az lenne, ez most mit jelent? Akkor még lehet baja a streptococcus miatt? Vagy bármi más miatt? Vagy akkor ez egy negatív eredmény és már nincs benne baktérium?


Tudom, nem nagyon jár erre orvos, de esetleg olyan, aki kicsit ért hozzá vagy volt vele tapasztalata a saját szülése során esetleg?


A gyermekorvost kérdeztem nem e kell antibiotikum, azt mondta, amíg nincs tünet, nem...



2020. szept. 12. 11:22
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!