Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus fertőzés terhess...

Streptococcus fertőzés terhesség alatt! Érdekelne, hogy akinek kimutatták, hogy zajlott a szülés, a babának kellett-e antibiotikum?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig nem lehetett veletek a baba? Esetleg később alakult-e ki nála maradandó károsodás?


36. heti tenyésztés mutatta ki nálam, kaptam antibiotikumot, és mondták, hogy a vajúdásnál is fogok. Nagyon aggódok a baba miatt.

Köszönöm szépen előre is.



2019. okt. 25. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak vajudas alatt kaptam antibiotikumot, annyi eleg is volt. Epp sikert megkapni a masodik kort mindegyik szulesnel es mar jott is a kitolas.

Nem volt semmi gond, a babak nem kaptak antibiotikumot es nem voltak tolem kulon egy percet sem.

Emiatt ne aggodj, eleg gyakori dolog. Nekem azt mondtak, hogyha valamiert nincs ido antibiora szuleskor, akkor kap a baba. Szules elott pedig elvileg nincs ertelme a kezelesnek, mert amint lemegy az antibiotikum kura, ugyanugy elszaporodik es szulesnel igy is, ugy is kell, amigy meg semmi gondot nem okoz terhesseg alatt, tehat nem kell akkor “irtani”.

2019. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszod!
2019. okt. 25. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, terhesen kezelték de szülésnél nem kaptam semmit. Hüvelyi úton szültem, el is kapta a baba. A torok és orrváladékban volt. Nem vitték el, kapott antibiotikumot, viszont pár nappal tovább kellett bent maradnunk.

Ennek már 13 éve, szóval nem tudom, hogy szülésnél erre egyszerűen nem figyeltek oda, vagy akkor még más volt a protokoll.

2019. okt. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél kaptam, mert mikor szültem, nem volt meg a leletem.

Másodiknál pozitív volt, nem kezeltek terhesség alatt, mert a doki mondta, hogy el nem tünik teljesen. Mikor elöntött a magzatvíz, egyből indultunk a kórházba, azt hiszem 3 adagot kaptam meg 3 óránként. A baba nem kapta el, mert az volt fontos, hogy legalább 2 adagot megkapjon, míg a pocakban van. Ha nem sikerült volna, akkor kapott volna születése utan antibiot, de negatív lett a kenetvétel.

Ahol en szültem,ott kaptam, ha nincs meg a lelet, ha van és pozitív, akkor is azonnal megkezdik. Ne aggódj, a lényeg az, ha úgy érzed itt az idő, ne habozz, ne akarj otthon vajúdni, menj be, hogy megkapd az antibiot.

2019. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tenyésztés után kaptam antibiotikumot, és vajudas alatt is. A baba velem lehetett persze. Születése utan vettek tőle vért és mielőtt haza engedtek is vettek vért. Minden rendben volt most 3 hónapos.
2019. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. okt. 26. 08:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a 36.hét végén derült ki a fertőzés, kaptam rá antibiotikumot, hogy szedjem. 2 napig szedtem aztán beindult a szülés, mivel nem tudtam végigszedni, kaptam a vajúdás alatt is antibiotikumot. Én is nagyon aggódtam a babáért, semmi baja nem lett, természetes úton született. Többször vizsgálták, figyelték a kórházban, de nem lett baja, szerencsére. Könnyű szülést, jó egészséget kívánok!
2019. okt. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jó egészséget kívánok én is Mindenkinek! ☺️
2019. okt. 27. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!