Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beadattatok a vedooltasokat...

Beadattatok a vedooltasokat amik nem kotelezok? Nagyon gondolkozok hogy beadassam e de egy csomoan csak a kotelezoeket adtak be a babanak,en se kaptam anno mast csak a kotelezoket. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 21. 13:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Én a bárányhimlő mellett kampányolok, a lányomnak agyi vasculitise lett szövődményként, mikor még nem oltottak ellene.
2020. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

Egyik mem kotelezot sem adattam be. Spec a dokim tanacsara.


De ettol te beadathatod a gyerekednek. Nem nekunk kell ezt eldonteni h kap e oltast a gyereked vagy sem.


Plane nem velunk megvitatni. Van gyerekorvos vedono 🙂 ok jobban tudjak mint az egyszeri gyikos anyukak...

2020. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Bexserot nem..
2020. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Egyiket sem.4 gyerek van.
2020. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Bárányhimlő ellenit adattam be (nem volt még kötelező) a neisvacot (egyik gyereknél szinte semennyibe nem került) és a kullancsosat ovi előtt, mert erdő mellett lakunk és szoktak járni.

Bexcero-t nem engedhettük meg magunknak.

2020. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%
Ja, a gyerekorvosunk nagyon oltáspárti, javasolta mindet.
2020. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
88%

A dédmama szamárköhögés ellen se kapott oltást. Ő túlélte, de sok más kisgyerek nem.

Rokon gyerek rotavírussal tanyázott 10 napig a fertőzőosztályon, anyját nem vették fel vele. A kicsi még nem beszélt, de már nagyon is értette, hogy nem otthon van és egyedül. Mire hazavihették a szülők, már nem is sírt, csak ült apatikusan... Évekig rettegett az anya nélkül ottmaradni bárhol.

Gyógypedagógusként találkozom agyhártyagyulladást túlélt gyerekekkel is. Nyilván vannak szerencsések, akik nyom nélkül gyógyulnak. De sokan egyáltalán nem gyógyulnak meg, sokan pedig egy életen át szenvedik a következményeket. Nem feltétlen értelmi sérülést jelent ez, de hidd el, egy súlyosan akadályozott beszédfejlődés vagy hasonló se vidám dolog.

2020. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!