Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Oltás beadásáért kérhet pénzt...

Oltás beadásáért kérhet pénzt a háziorvos?

Figyelt kérdés
Akár kötelező akár nem kötelező oltásról van szó, csupán a beadásért kérhet pénzt a doki?
2020. okt. 15. 11:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
Nyilván
2020. okt. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a gyermekorvosnál úgy van, hogy a fizetős oltásokért kér ezer ft-ot, a kötelezőkért és a Neisvac-C-ért nem.


A háziorvos be se ad semmit, fizetés ellenében sem. Könyörögtem neki a császár után, hogy adja be a vérhigítókat, fizettem is volna, de nem volt hajlandó. 🤦🏼‍♀️

2020. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Azért nekem ez nem ennyire nyilvánvaló...

Az én gyerekem háziorvosa eddig egyik oltás beadásáért sem kért pénzt.

Most 5 hónapos a kisfiam, kapott már kötelező és választható oltást is, a beadásért egyszer sem kellett fizetni.

Van ismerősöm, akinél viszont oltásonként 1500 Ft-ot is elkér a háziorvos. Na most akkor hogy is van ez?

2020. okt. 15. 11:56
 4/27 anonim ***** válasza:
47%
Minden orvos vállalkozó, annyit kér, amennyit nem szégyell. Nincs törvényileg szabályozva.
2020. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Az oltóanyagért kell fizetni a gyógyszertárban, a beadásért már nem kérhetne pénzt a háziorvos.

Sőt, idén az influenza oltást teljesen ingyen kaphatja meg mindenki.

2020. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
40%
#4 és akkor mire fizetjük a TB-t?
2020. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
A császár után megmutatják a kórházban, hogy hogyan lőheted magadnak be. Minek ehhez orvos? Nem kell hozzá nagy tudomány :)
2020. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
A mi dokink sosem kért pénzt ezért. El sem fogadná,kivéve ha házhoz jön
2020. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%

A kötelező oltások ingyenesek! Ott van valami baj, jobb lenne jelezni a barátnőd felé, hogy jelezze ezt feljebb, mert 100%, hogy számlát se kap erről.

A HPV és az agyhártyagyulladás elleni védőoltás ugyan nem kötelező, de ingyenes. Senki se fizessen ezért, a gyereknek alanyi jogon, ingyenesen jár!

2020. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
31%

Jól van hetes, hajrá. 😅 Én meg már boncoltam egeret, holnap megyek operálni....

Na de a kérdésre válaszolva ilyet még nem is hallottam, hogy ezért elkérnek pénzt. Mi választható oltásokat is ingyen adattunk be, fel se merült bennem, hogy ezért pénzt kérnek valahol.

2020. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!