Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 6 hetes csecsemő alapból...

6 hetes csecsemő alapból tisztán veszi a levegőt, de gyakran hörög, akár levegővételkor,ritkán a sírása, hangja rekedt. Mintha hurut lenne ott neki. Gyakran mintha bukni akarna tőle. Anyum szerint normális, szerintem nem. Szerintetek? Kell orvos?

Figyelt kérdés

Ha alszik is, nagyon szépen veszi a levegőt, vagy ha eszik, néha behörög, aztán egyszer csak öklendezik, hogy vissza akar neki jönni valami. Vagy köhög egyet néha. De alapból nem köhög sokat, néha fordul elő. Egész éjjel nem aludtam, amit tudtam volna sem, olyan ideges vagyok. Anyum lássa rajtam hogy rémisztő az egész nekem, mint első babás anyukának, azt mondja ez normális, és hogy ők nem tudják kiköpni, mint mi felnőttek, ami persze logikus, de mégsem gondolom úgy, hogy ez természetes, legalábbis nem rémlik, hogy tesóm gyerekei is ezt csinálták volna (9 és 6 éve). Egyébként egyenlőre étvágya jó, alszik is, láza nincs. Gondolkodtam, hogy bemegyünk az ügyeletre, de feleslegesen cipelni nem akarom, már csak a vírus végett sem, meg a kórházban is minden mást ősszeszedhet, de mivel ilyen pici még, aggódom.


Ti babátoknál is van ilyen?



2020. okt. 18. 08:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk szülés után volt ez, a kislányom rengeteg magzatvizet nyelt, és jó ideig még ilyen hangok jöttek ki belőle amit te is írsz. Aztán bukos baba lett, és amiatt. Kb 6-7 hónapos lehetett amikor elmúlt. Az orvos nekem csak annyit mondott, hogy salvus vizet rakjak az inhalátorba és azt lélegezze be. Ezzel sajnos nem nagyon lehet egyebet kezdeni. Néha kiszívtuk az orrát orrszívóval, ha nagyon durván hörgött.
2020. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk kaffog a gyerek, néha hörög, tüsszög és köhög, bár nem sokszor. Kutyabaja, jókedvű. Ritkán bukik, de akkor bele az orrába is, és amiatt csinálja. Ha leszívom, jobb lesz, szóval kb. naponta megy nálunk az orrszívás.


Ha nincs más baja, én nem aggódnék, ha nem bukik, akkor valószínűleg elmúlik majd.

2020. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kevés hurutot mintha bukna fel. Minimálisat. Vagyis olyan nyálkás tejet. Anyu szerint ez az, aminek ki kell jönnie és attól van az a hang. AR tápszert kap. Elején ő is kattogott meg hasonló, de aztán elmúlt és ez most új. Kedden megyünk amúgy is mérésre stb a doktornénihez, csak ilyesztő. :)
2020. okt. 18. 08:58
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta, elmúlt.
2020. okt. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Még nagyon fejletlen a tüdejük, ez normális.
2020. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Normális, nehogy bevidd ezzel pont most betegek közé.
2020. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi.


Feleslegesen semmi képp sem akarom, ezért is kérdeztem, válaszoljon olyan, akinek van tapasztalata. Nem azért, mintha az anyunak nem hinnék, de nem ma volt már amikor megszülettem, ha kérdezek valamit akkor meg azt mondja nem emlékszik, régen volt :D


Egyébként azóta csinálja, amióta lefutott neki a baby calm, nem vett levegőt, aztán megveregettem a hátát meg előre logattam, aztán már lélegzett. Lehet megállt a torkán. Az után is olyan rekettes volt szegényem, és azóta fura a hangja is. Nekünk is rossz, ha lefut valami, akár pár napig kellemetlen a nyelés is. Esetleg ezzel tudnám még összefüggésbe hozni. Mert elején én is megijedtem a kattogástól, mortyogós, hörgő hangtól, de mondták hogy még fejletlen és lehet száraz a levegő. Aztán nagyjából 2 hét múlva el is múlt, és most ez van vagy 2 napja, ma 3.-ik.


Meg annyi, hogy ahogy fogom, ezt a hörgő hangot a hátában és a tüdejében is érzem.

2020. okt. 18. 09:39
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

En megkerdeznek azert egy szakembert.

Mikor szultem, a korhazba a szobatarsam babaja is neha furcsa hangokat adott ki, ot elvittek egyertelmuen vizsgalatra egybol.

Furcsa, hogy valaki szakember helyett itt tesz fel orvosi kerdeseket.

Lehet, hogy normalis a nem fejlett tudeje, de az is lehet, hogy nem. Latatlanba hogy mondana meg itt barki is? Ne mar....

2020. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, elég e kedden, vagy menjek e be ma. Életfontosságú e. De mivel csinálnák jobbat, ha valami nyeherát elkap a kórházban ráadásnak?
2020. okt. 18. 14:50
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem akartalak letamadni, csak mindig jobb a biztonsag szerintem. Amit nekem biztos a gyakorikerdesek ilysn temaban nem tudna nyujtani.

Szerencsere az en 10 honapos babammal egy lazon kivul eddig semmi se tortent, de en akkor is felhivtam az ugyeletet, az o orvosat is utana az ugyelet tanacsara, illetve konzultaltam a vedonovel is. Inkabb telefonalok en 3x ‘feleslegesen’ mint egyszer sem, pedig kene. Szerintem ez a biztos. Kicsit paraanya vagyok. Nem azt mondom vidd egybol korhazba, de szerintem fontos nagyon keresni mas alternativat. Pl videozd le, es kuldd el a vedononek facebookon, es/vagy hivd fel az orvosat, kerd el az e-mailjet, es kuldd el neki is.

2020. okt. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!