Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 6 hetes csecsemő alapból...

6 hetes csecsemő alapból tisztán veszi a levegőt, de gyakran hörög, akár levegővételkor,ritkán a sírása, hangja rekedt. Mintha hurut lenne ott neki. Gyakran mintha bukni akarna tőle. Anyum szerint normális, szerintem nem. Szerintetek? Kell orvos?

Figyelt kérdés

Ha alszik is, nagyon szépen veszi a levegőt, vagy ha eszik, néha behörög, aztán egyszer csak öklendezik, hogy vissza akar neki jönni valami. Vagy köhög egyet néha. De alapból nem köhög sokat, néha fordul elő. Egész éjjel nem aludtam, amit tudtam volna sem, olyan ideges vagyok. Anyum lássa rajtam hogy rémisztő az egész nekem, mint első babás anyukának, azt mondja ez normális, és hogy ők nem tudják kiköpni, mint mi felnőttek, ami persze logikus, de mégsem gondolom úgy, hogy ez természetes, legalábbis nem rémlik, hogy tesóm gyerekei is ezt csinálták volna (9 és 6 éve). Egyébként egyenlőre étvágya jó, alszik is, láza nincs. Gondolkodtam, hogy bemegyünk az ügyeletre, de feleslegesen cipelni nem akarom, már csak a vírus végett sem, meg a kórházban is minden mást ősszeszedhet, de mivel ilyen pici még, aggódom.


Ti babátoknál is van ilyen?



2020. okt. 18. 08:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Az én babám ugyanez. Elvittem orvoshoz,hallgasson rá,biztos ami biztos. Meghallgatta, a torkát is megnézte, semmi baja. Nekem inkább etetés után csinálja,vagy bukik vagy a tele gyomra nyomja a rekeszt és így a tüdőt,így tűnhet nehézkesnek a légzés. Bár gyanítom a fiamnak van egy enyhe refluxa is, mert elég sokat bukott, mióta emelten etetem/altatom azóta sokat javult.
2020. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó.

Igen, nekem is evés közben/után rosszabb. Illetve ha felkek alvásból. Akkor veszem észre. Vissza akar jönni nekk és elkezd tátogni. Nálatok is így van?

2020. okt. 19. 01:25
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Igen,főleg ha tekergeti magát a hasfájás miatt. Olyankor bukik is. A doki szerint nem lesz tőle baja, előfordul mert a gyomruk záróizma még fejletlen. Idővel elmúlik. Ha tele megy az orra is szívd le,kicsit jobb lesz tőle. De elég ijesztő tud lenni az tény. :)
2020. okt. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál, kicsit megnyugodtam. Egyébként így nappal tegnap teljesen elvolt, éjjel hallottam jobban a hörgést, de rájöttem, ha vissza bukja amit kell, akkor már csökken a hörgés is, vagy elmúlik. A légzése még mindig tiszta alapjából véve. Előző tápszer a Nutrilon omneo comfort volt, attól brutál sokat bukott, lehet kibukta amit ki kellett és ez által nem is volt ez a hang. De 1 hete adunk neki másikat, és ettől szinte nem is bukik, vagy csak minimálisat. Azért holnap részletesen beszámolok a doktornéninek, remélem ő is megnyugtat majd.
2020. okt. 19. 08:38
 15/16 anonim ***** válasza:
50%
Sokáig büfiztesd és te is altathatod kicsit emelve, jót fog tenni neki. :)
2020. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Latom 0% hasznossagu a valasz, hogy ha a babanak feltetelezhetoen barmi baja van, ide kiirogatas helyett orvoshoz kell vinni. Gratulalok😀
2020. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!