Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Minden fehér (kaukázusi)...

Minden fehér (kaukázusi) csecsemő kék színű írisszel születik és később a szín megváltozhat?

Figyelt kérdés

2020. jan. 27. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Láttam már barna szemű újszülöttet is.
2020. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mindegyik, de aki igen, azé is utólag megváltozhat.
2020. jan. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A tesóm szó szerint fekete szemmel született. Gyönyörű baba volt. Még mindig teljesen fekete a szeme. 🙂
2020. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem mindenki de kekbol lehet barna. Fordítva nem.

Lányom is kékes szürkés szemmel született de bebarnult neki.

2020. jan. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Mindkét gyermekem barna szemmel született. A nagy barna is maradt, a kicsinek bekékült. Szóval megcáfolom a 4-es választ, lehet barnából kék.
2020. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Érdekes bioszbol csak ez érdekelt a szem szín öröklődés. És a barna erősebb így elnyomja a kéket. Pont azért van az hogy két kek szemű embernek nem lehet barna szemű gyereke, zöld is csak 1% eséllyel de az utolsó válasza alapján ki tudja akkor már
2020. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A fiamnak semmi ilyen árnyalat nem volt a szeme színébe, sőt inkább démoni fekete volt. Azóta is elég sötét barna, olyan bogárszemű.
2020. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon érdekesek!

Sok helyen olvastam a neten azt, hogy a legtöbb fehér csecsemőnek kék az írisze, de a személyes tapasztalatok többet jelentenek számomra, mint a cikkek. Köszi, hogy megírtátok!

2020. jan. 29. 04:45
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdésre nem tudom a választ sajnos, de a #6-osnak írom, hogy nálunk a családban apukámnak sötétbarna szeme van (az ő családjába mindenkinek), anyukámnak teljesen kék szeme van (náluk vegyesen vannak a családban).

3 gyerekük van, 2 kék szemű, nekem lett zöld. 😃🤷🏽‍♀️ Csak hogy az elméletet felborítsam. Én is úgy tudtam, hogy a barna dominál, de ezek szerint mégsem minden esetben. Most vagyok várandós, kiváncsi vagyok az enyémnek milyen színű lesz a szeme. Apuka barna szemű szintén.

2020. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen valóban a barna dominál de már kerdezoskodtem és bármilyen színű szeme lehet két kek paru embernek is.

Nálunk a férjem barna szemű én zöldes-kék a lányunk sötét szürke szemmel született de 2-3 hos korára bebarnult. Most várom a másodikat kíváncsi vagyok megint a barna dominál-e.

6-os voltam

2020. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!