Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez így rendben van szerintetek...

Derjaderja kérdése:

Ez így rendben van szerintetek (védőnői ellátás és covid)?

Figyelt kérdés

Február 15-én járt le a karanténunk. Így is 14 nap vt 10 helyett és 7 tünetmentes nap 3 helyett (ennek a kérdés szemlontjából lényegtelen oka van. A gyerekek kb 2 napot voltak náthásak, enyhe volt nekem is, a párom oltott.


A kisfiam március elején lesz 3 hónapos. A védőnő a covidunk hirére az elmaradt 2 hónapos mellett a 3 hónapos státuszt is elküldte (szülői kérdőív és védőnői státusz), hogy kitöltve küldjem vissza.


Én azért elég óvatos vagyok a nyitásban ld előzò kérdésem, de most a kisfiam leprás vagy mi? Még ha 2 hetet tol a 3 hónapos lázogatáson, akkor 1 hónappal a karantén lejárta után kellene jönnie. De oltásra meg vinnünk is kell (igaz, csúszik az is).


Most a kisfiam 2,5 hónapos. Egyhetesen kellett levigyük a gyerekorvoshoz pár percre, par naposan és egy hónaposan látta a védőnő és ennyi.


A nagylànyt, aki most volt 2 éves, 1 éve vizsgálta legutóbb, a terhesseg alatti látogatásoknàl kérdezte tőlem a státuszát, ahol nem volt ott a gyerek, meg oké, látta, amikor a picihez jött. Már a 2 éves státuszát is mailben kellett intéznem, de mondjuk ő nagyobb.


Jóban vagyunk, mindig nagyon kedves, csak nem várhatnám, hogy ha nem is jön ki covid miatt, legalább ő tölti ki a kérdőívet egy részletes telefonbeszélgetés után?


Amúgy egy jó védőnő pl a picinèl ő vette észre hogy rövid a nyelvfèke, még az orvos se vette észre csak amikor mondtam, hogy a védőnő felvetette ezt.



2021. febr. 17. 10:48
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elgépelésekért.
2021. febr. 17. 10:49
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem felháborító, hogy emiatt nem megy ki. Vannak olyan dolgok, amikette mint laikus nem látsz, de ő észrevenné.


Mostanság az a divat, hogy a covidra fogva hanyagok az emberek az egészségügyben. Ami eddig kötelező volt, az már most nem is olyan fontos. Az én fiamat 6 hetesen látta utoljára védőnő, és most 9 hónapos. Azért nen aggódok csak, mert nála nem tudták elsunnyogni az orvosi vizsgálatokat más betegség miatt, de egy hívást nem kaptunk.

2021. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Nekem tavaly egész évben tavasztól nem járt ki. Emailen kuldte ... Nem lepra kérdése. Lehet krónikus beteg vagy idős. Az enyém 65 éves. Elment nyugdíjba. Orvos se látta betegen sem a gyereket. Telefonos rendelés volt. 3 hónapos korától 1 evesig nem látták. Most egy éves statuszojn új védőnő nézte és a doki. Van aki a covidba belehal. Örülj hogy nem kell cipelned sehova.
2021. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Magyarul rendben van, hogy nem végzi el a munkáját mert van valami nyűgje? Szóval ha én mondjuk boltban dolgozok és állnom meg járnom kell egész nap, de 65 vagyok, akkor ülhetek a raktárban egész nap, mert fáj a hátam? 65 évesen már nyugdíj van, ha nem bírja a munkát, akkor itt az ideje egy fiatalnak átadni a stafétát, nem pedig sząrul dolgozni. Ez van, jöhet a lepontozás.
2021. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Mindent értek, de elvileg most akarnak védettségi kártyát adni azoknak, akik már voltak betegek, a 10 napos karanten lejárta napjától...

Ok, azt javasolta a gyerekorvos, hogy még 10 napig a biztonság kedveért ne vigyem gyerekekhez, de emiatt még a jövő hónapban se néznek ra a picire?

Az uram aki mentőtiszt és enyhe legúti beteg, nem is fiatal már, mért nem sipakolt, amikor sorra látta el a covidosokat (ahogy mindenki az akut betegellátásban)?


Meg nagy aggályom nincs a kisfiammal, de 1-2 kérdés mindig akad. Meg nem értem már tényleg hogy akkor meddig fertőz a gyerek, ki szerint és mért addig.

2021. febr. 17. 11:17
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Én második gyerekkel örülök, hogy nem jön (kp-i utasítás a látogatások minimálisra szorítása), ugyanakkor ha belegondolok, hogy hány gyerek marad emiatt ellátatlan...

Nagyobbikom megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű, jelenleg is fejlesztésre szorul. Tavaly márciustól szeptemberig minden fejlesztés állt, majd novembertől újra stop. Rengeteg ez a kimaradás, óriási csúszást okoz a lemaradások behozásában. Ráadásul minél kisebb egy gyerek, annál hatékonyabb a korai fejlesztés. Ha időben elcsípik, rövidebb foglalkozás elég.

2021. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Hahó, kijött nekik az utasítás, hogy nem mehetnek házhoz, csak újszülötthöz. Fergeteges, hogy nem tudtok valamit és megy a köpködés, tan kérdezni kéne. Hozzánk se jön az központi direktíva miatt, tavaly is volt egy ilyen időszak, hogy nem mehettek.
2021. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát csak nincs más megoldás? Pl telefonos felvétel? Ne adj Isten, vmi online, bár tudom, hogy ezt idehaza nem lehet sajnos elvárni.
2021. febr. 17. 11:58
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon, de most őszintén, minek olvassa fel a leírt kérdéseket? El tudod olvasni őket és valaszolsz, pont mint személyesen csak akkor nem olvasol, hanem felolvassa neked. Ez van, esszük nem esszük nincs más, ezt adták ukászba.
2021. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Kihagytam, ha pedig kérdésed van, hívd fel, biztos nem harap meg érte. 😊
2021. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!