Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez így rendben van szerintetek...

Derjaderja kérdése:

Ez így rendben van szerintetek (védőnői ellátás és covid)?

Figyelt kérdés

Február 15-én járt le a karanténunk. Így is 14 nap vt 10 helyett és 7 tünetmentes nap 3 helyett (ennek a kérdés szemlontjából lényegtelen oka van. A gyerekek kb 2 napot voltak náthásak, enyhe volt nekem is, a párom oltott.


A kisfiam március elején lesz 3 hónapos. A védőnő a covidunk hirére az elmaradt 2 hónapos mellett a 3 hónapos státuszt is elküldte (szülői kérdőív és védőnői státusz), hogy kitöltve küldjem vissza.


Én azért elég óvatos vagyok a nyitásban ld előzò kérdésem, de most a kisfiam leprás vagy mi? Még ha 2 hetet tol a 3 hónapos lázogatáson, akkor 1 hónappal a karantén lejárta után kellene jönnie. De oltásra meg vinnünk is kell (igaz, csúszik az is).


Most a kisfiam 2,5 hónapos. Egyhetesen kellett levigyük a gyerekorvoshoz pár percre, par naposan és egy hónaposan látta a védőnő és ennyi.


A nagylànyt, aki most volt 2 éves, 1 éve vizsgálta legutóbb, a terhesseg alatti látogatásoknàl kérdezte tőlem a státuszát, ahol nem volt ott a gyerek, meg oké, látta, amikor a picihez jött. Már a 2 éves státuszát is mailben kellett intéznem, de mondjuk ő nagyobb.


Jóban vagyunk, mindig nagyon kedves, csak nem várhatnám, hogy ha nem is jön ki covid miatt, legalább ő tölti ki a kérdőívet egy részletes telefonbeszélgetés után?


Amúgy egy jó védőnő pl a picinèl ő vette észre hogy rövid a nyelvfèke, még az orvos se vette észre csak amikor mondtam, hogy a védőnő felvetette ezt.



2021. febr. 17. 10:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Hozzánk jár a védőnő, 5 hónapos a kislányom, decemberben nem volt csak, akkor online intéztük. Rengeteg gyerek marad így ellátatlanul sajnos, rengeteg bántalmazás és elhanyagolás büntetlenül. Nem így kellene, hogy nem mennek ki.
2021. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Persze végül is kibírom, csak pl az oltásnál nyugodtan megnézhetné, azt direkt biztonságod időpontra szabta meg a haziorvos, oda mi megyünk.

A kérdések olvasásanak is lehet azért valami értelme szerintem.

Meg tudom ez sokadik, de ez egy ilyen iszonyú kiszolgáltatott helyzet a családoknak. Beteg gyerekekkel betegen bezárva. Utána sem lehet még senkivel találkozniuk. Mi picit voltunk betegek és így is pl a 2 évesen nyomot hagyott lelkileg meg persze rajtam is.

És igen, ott ahol tényleg baj is van a családban, ott nem tudom, mi lehet.

2021. febr. 17. 12:30
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs rendben ez az egész.


Én majdnem otthagytam a fogam mert a sząros covid miatt lassítottak a műtétek és várólistán voltam. Hasnyálmirigy gyulladásom akut lett, annak meg 1 a 20-hoz az esélye hogy belehal a keves páciens, de ha nem is, egy életen át viselheti a következményeket.

Én komolyan veszem ezt a vírust, zokszó nélkül hordom a maszkot, nem megyek sehova, de az orvosi ellátásnak ugyanúgy kellene működnie vírus ide vagy oda. És ezalatt a védőnői szolgálatot is értem. Hogy győződik meg róla telefonon hogy pl nem-e "fényevő" a gyerek? Mekkora botrány volt pár éve, és mindenki a védőnőt vette elő, hogy nem ment ki.


Most kell egy ilyen? Vagy sok ilyen?

2021. febr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
13 senki sem mondta, hogy ez jó így, de ezt kapták utasítádba. Mit csináljanak? Járjanak ki hátha ki is rúgják őket? Nekik is van családjuk. Majd lehet gondolkozni hiva húzza az xet az ember, mert abban igazad van, hogy botrány ami az eüben megy!
2021. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, hogy nekik sincs mit tenni, csak felháborodtam most nagyon. Újfent.
2021. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ertem és egyet is értek!
2021. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Én sem akarom a védőnőt bántani, nem tudtam, hogy csak szokás-e ez most vagy így kell vagy csak ő fél, de amúgy jó védőnőnek tartom, ahogy írtam.
2021. febr. 17. 14:31
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő vagyok TÖRVÉNYBEN leírták hogy nem mehetünk látogatni, ha a fenekünk a földhöz verjük se.


Újszülötthöz mehetünk max az első 2 hétben, utána indokolt esetben ha a szülő írásban nyilatkozik hogy az ő kifejezett kérésére történt. Elhihetitek nekünk se jó így.


Abban igazad van hogy a védőnői részt neki kéne kitölteni, a szülői kérdőívet viszont neked.


Én ahova nem mehetek videóhívásban nézem meg a kicsit vagy behívom at anácsadóba. Azt engedik.

2021. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Látod, de megnézed!
2021. febr. 17. 16:28
 20/21 anonim ***** válasza:
Örülj neki. Igazából én nem értem mi szükség még hozzájuk is menni, mikor a gyerekorvoshoz úgyis havonta megyünk.
2021. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!