Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől piros, duzzadt a BCG...

Mitől piros, duzzadt a BCG oltás helye?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15-én lesz 2 hónapos. Január 18-án kapta meg a BCG oltást, most vettem észre, hogy a helye piros és duzzadt. Mitől? Jövő héten megyünk 2 hónapos státuszra és oltásra, de addig is szeretnék megnyugodni, hogy nincs semmi komoly baj. Persze ha szükséges, beszélek a védőnővel és az orvossal is.

2021. márc. 9. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ennek ilyennek kell lennie, általában ki is fakad. Ez a normális.
2021. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Egyszercsak ki fog fakadni, nincs vele semmi baj feltehetőleg.

A lányom most lesz 1 éves, kb mostanra halványult el.

2021. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Normális reakció. Ne ilyedj meg. Bepirosodik, megdagad majd idővel kifakad. Olyan lessz mint egy pattanás. Fontos hogy ne nyomkodd, ne kenegesd semmivel. Hagyd hogy gyógyuljon magától. Az is megtörténhet hogy a picur hónalja alatt lessz egy kis csomó. El fog múlni de időbe telik.
2021. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Csak azért ijedtem meg kissé, mert anno a lányomnál nem volt ilyen. Legalábbis nem emlékszem.
2021. márc. 9. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Ez lenne a normális reakció.
2021. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálisan reakció.

A nagyobb lányomnál nem is látszott semmi.

Az ikreknél a lányonak hólyag lett, a fiúnál nyoma sem volt

2021. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Ez a normális, mint írták. Ebből lesz az a heg, ami neked is van! Nézd meg.


A lányomnak nincs hege, nem "fogant be" neki az oltás. Semmi sem látszik.

2021. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a fiamnak semmi sem lett és nekem sincs hegem, de mikor mentünk haza a kórházból, mondtak, hogy semmi gond ha ilyen lesz. Neked nem mondták? Ne aggódj, minden ok.
2021. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!