Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csak én vagy más is járt így...

Csak én vagy más is járt így a Bcg oltás pótlásával kapcsolatban? Nagyon kivagyok már tőle.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Véleményetekre lennék kivàncsi, esetleg tapasztalatokra, hogy jàrt-e valaki még hasonlóan: kisfiam születésekor bcg oltóanyag hiàny volt, ezért októberben telefonàlt a védőnő hogy vegyem fel a kapcsolatot a kórhàzzal ahol született, hogy egyeztessünk időpontot. November 11.-ére kaptunk időpontot. A babàm megbetegedett, antibiotikumot kapott. Új időpontot kértem, kaptam rà 6 napra, 17.-ére, de sajnos az antibiotikum utàn a kisfiam elkapott valami vírust, belàzasodott. Megint hívtam a kórhàzat, azt mondtàk, 20.-àn oltanak utoljàra, fél 1kor. Mondtam nekik, hogy majdnem lehetetlen nekem eljutni a 30 kilometerre lévő kórhàzba, 2 kisgyerekkel, férjem nélkül, hisz ő dolgozik és nem valószínű hogy hamarabb elengedik. Erre azt a vàlaszt kaptam, hogy ők nem tudnak mit tenni, ez van vagy ha nem kapja be és akkor én leszek felelőségre vonva! Hogy lehet egy ilyen intézet ennyire rugalmatlan? Mindenhol oltanak december 4.-ig. Tudom, mert körbetelefonàltam a kórhàzakat, hàtha màshol beoltjàk. Persze sehol nem vàllaltàk. Beszéltem a védőnővel és a gyermekorvossal, de nem tudnak mit tenni. Felhivtam a betegjogi képviselőt, hàtha van valami megoldàs, ő meg kioktatott hogy ha nem oldom meg hogy arra az időpontra elérjek, akkor gyàmhatósàgi eljàràs indulhat és még azt is szàmonkérhetik hogy miért ott szültem. Mert ezt mondja ki a törvény. Ezt annyira igazsàgtalannak tartom. Nem az én hibàm, hogy nem kapta meg az oltàst, az sem hogy megbetegedett. Arra senki nem tudott vàlaszolni, hogy miért nem kaphatja meg a gyermek az oltàst az újszülöttekkel, hisz naponta több 10 gyermeket oltanak. Vagy legalàbb 1 óràval később hadd menjünk, akkor több esély van rà hogy elengedik a férjemet. Vagy ha tudjàk hogy ilyen hamar befejezik, akkor adtak volna koràbbra időpontot, hogy legyen alternatíva ha közbejön valami. Vagy orszàgosan szerveznének meg egy pótbeadàsi akciót, ahol beadnàk azoknak a gyermekeknek, akik valamiért kimaradtak az első körből. Vagy, vagy àààààà . . . nem tudom, de biztos meg lehetne oldani, hisz akkor is meg kellene oldaniuk ha igazolàsom lenne hogy beteg és jelenleg nem oltható. Annyira dühitő hogy mindig az àllampolgàroknak van kötelességeik, bezzeg az àllamnak nincs...
2015. nov. 18. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Lehet hogy neki más összetételű oltás adnak, mint az újszülötteknek és lejár a szavatossága.

Nagyszülő, bébiszitter, valaki csak kellene, hogy elérhető legyen...

2015. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez melyik kórház volt? Csak, mert én Jánosban szültem, oda kellett visszavinni oltásra és ott sem voltak túl segítőkészek az időponttal kapcsolatban. Most hétfőn voltam, próbáltam másik napra átrakni, mert vidékről mentünk, férjem munkahelye, három gyerek sorolhatnám. Itt sem lehetett...Viszont beszélgettem ott anyukákkal és kettő nem abban a kórházban szült, ide kért időpontot. Szóval mindent meg lehet oldani, csak akarat kérdése.

Én eleve azt is felháborítónak tartottam, hogy nekünk kell bevinni. Miért nem tudja a háziorvos beoltani? Ne magyarázzák, hogy az olyan bonyolult lett volna?

Meg ez az egész oltási hozzáállás egy vicc!

Amúgy sajnálatos ez a helyzet, de ez van. Valahogy meg kell oldanod, nem tehetsz mást. Csak van egy nagyi vagy egy bébiszitter, aki tud segíteni.

2015. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es, ugyanazzal oltják.



A háziorvos nem segítőkész?

Nekünk eleve nem oda kellett visszamennünk, ahol született, hanem a háziorvos hívott fel, hogy menjünk be a másik kórházba, ahol ő szokott ügyelni és akkor beoltja.

2015. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vàlaszokat! Jó tudni, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy ez az egész egy vicc! A dél-pestiben szültem amúgy de Budapest màsik felében lakunk. Nem is a nagyobbikkal van gond, hanem az egész folyamaton hàborgok és azon hogy egy 2 súlyos fertőzésből még ki sem gyógyult csecsemővel àt kell bkvzzam egész Budapestet, mert nem vezetek vagy kifizetek legalàbb 10 ezer ftot taxira. No és nagyszülők több szàz kilométerre laknak, egy oltàsért nem vàrhatom el hogy ennyit utazzanak.
2015. nov. 18. 18:26
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor Ti szerencsések vagytok 3-as, mert a mi gyermekorvosunk annyit mondott hogy probàljam meg a Margitban meg a Bajcsyban, mert ők oltàsi központok. Egyik sem vàllalta? a Margitban mondtàk, hogy ők oltanak nem ott született csecsemőket is, de csak azokat amelyek lakóhely szerint oda tartoznak

Ezért felhívtam az Uzsokit, ahovà tartozunk, ők meg azt mondtàk hogy kevés oltóanyagot kaptak, nem vàllalhatjàk.

2015. nov. 18. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem eszik a kását olyan forrón hogy még ők keverjenek téged bajba a gyámhatóságnál. Ebben az esetben láthatóan a kórház az együtt nem működő fél. A háziorvosotok nem vállalja az oltást?
2015. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vàllalja sajnos, annyit mondott hogy ha semmiképp nem tudom megoldani, akkor szóljak neki és valamit kitalàlunk. A gyàmhatósàgot a betegjogi képviselő mondta,akit azért hivtam fel, hogy érdeklődjek, hogy mik a lehetőségeim. Biztos van megoldàs csak félek, hogy ha nem viszem el és igazolàsom sincs hogy mi miatt, csak ràm húzzàk a vízes lepedőt, hisz tegnap óta olthatò, az meg ha nem tudom elvinni egyéni probléma.
2015. nov. 19. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!