Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adattok be gyermeketeknek...

Adattok be gyermeketeknek meningococcus B védőoltást? Bexsero-ra gondolok most.

Figyelt kérdés

Kirándulni szoktunk időnként (havi 1-2 alkalom) , eddig spray-t használtunk, de a félelem bennem van, nehogy gond legyen. Kislányom 4 éves korában mondtam egyszer a dokinak, ő azt mondta, ne, - csak ha nagyon sokszor megyünk. Akkor hagytam, de ugye akár a játszótéren is össze lehet szedni, vagy parkban. Kicsit késve vagyunk már elkezdeni, de jobb később mint soha.

Általanosságban az érdekel, mennyire jellemző ennek az oltasnak a beadatása.

Ha van egyéb bevált módszeretek, az is jöhet kommentbe. Köszönöm!



2021. máj. 16. 21:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
Hú kérdező, fuss neki az oltási táblázatnak még1X.
2021. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen azt hittem én vagyok a hülye, hogy mi köze van a túrázásnak a bexserohoz, de megnyugodtam.
2021. máj. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A bexseronak köze sincs az erdőkhöz, zárt térben, pl. bevásárlóközpontokban lehet jobban (még így is nagyonritkán) elkapni a meningot, ahol teleköhögik az emberek a zárt teret.

Augusztusban fogja megkapni a kislányom ezt az oltást, már elmúlt 1,5 éves. Előtte nem akartam, direkt vártunk vele. A neisvacot már megkapta korabban.

A kullancs oltás amire gondolsz, pl. FSME junior, ezt természetesen megkapta április-májusban, most van a szezonja. Nyilván ettől még belemehet a kullancs, az agyhártyagyulladás ellen véd. Most enyhe tél volt, sok az áttelelt, fertőzött egyed, fontosnak tartottam.

2021. máj. 17. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%

Nah este megnyitottak, de elaludtam, azóta leírták, hogy kevered a szezont a fazonnal.



Én nem láttam értelmét, évente 35-40 beteget találnak az országban.



Kullancs által terjesztettet pedig megkapják.

A 2 èvesemben volt màr kullancs, bennem már ebben az évben is. ( saját udvarban szedtem össze)

2021. máj. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%
14es és vigasztalna ez ha pont a te gyereked lenne az egyik eset? Én láttam már ilyen gyereket, és nem köszi, akármennyibe is kerülne beadatnám, a gyermekem élete fontosabb.
2021. máj. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%

És kedved előző, te mit szólnál ha pont a gyereked lenne szobanövény a Bexsero oltastol?

Ugyanis az egyik ismerősöm így járt, megkapta a gyereke , majd beleesett abba a minimális %-ba, akinek súlyos reakciója lett tőle, a gyerek soha nem fog tudni beszélni, sem járni, és rendszeres rohamai vannak, most 5 éves.. Ez se jobb.

Amúgy az agyhártya gyulladásnak rengeteg törzse van, a C ellen van a Neisvac, a B ellen a Bexsero. Az A és D ellen pl nincs oltás, azt is elkaphatja sajnos.. :/

2021. máj. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
6! Nekem azért nem tűnt fel, mert csak a kérdést olvastam el. A szöveget hozzá nem 😁
2021. máj. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%
Én beadattam mindent (is). Nem kérdeztem az orvos véleményét, az oltás arra van, hogy megvédje a betegségektől, pont. Nem érdekel, hogy az orvos amúgy beadatná-e vagy sem. Egy barátnőmet az első gyerekével lebeszélte a ROTA-ról, merthogy úgyis elkapja, minek oltani, felesleges, aztán a kicsi egy éves korában két hétre beköltözhetett a kórházba kiszáradással és valami negyvenkét fokos lázzal. A második gyerek szintén elkapta a vírust a bölcsiben, de ő már be volt oltva addigra, 3 nap alatt letudták egy kis hőemelkedéssel. Szóval ha csak ennyit tudok tenni a gyerekeimért, akkor én bizony minden oltást beadok nekik, függetlenül attól, hogy mekkora valószínűséggel kapják el a betegséget magát.
2021. máj. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden oltást megkap. Kullancsencephalitis ellen 1 éves kortól van oltás. Bexserot orvosra válogatja,mivel elég sokszor okoz oltási reakciót azt külön érdemes adatni,amikor nincs kötelező oltás. Ezek nem olcsó dolgok,de szerintem átlagos anyagi körülmények mellett is ki lehet gazdálkodni őket.
2021. máj. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos, ma kapta a 2. adagot. Én azért is adattam be a Neisvaccal együtt, mert féltem, ha el is kapja az agyhártyagyulladást, nem ismerem fel a tüneteket időben. Van, hogy egy nap alatt súlyos szövődményeket okoz.


16-os, barátnőd gyerekével mi történt? Allergiás volt az oltóanyagra és anafilaxiás sokkot kapott? Vagy hogy érted, hogy szobanövény lett?

2021. máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!