Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adattok be gyermeketeknek...

Adattok be gyermeketeknek meningococcus B védőoltást? Bexsero-ra gondolok most.

Figyelt kérdés

Kirándulni szoktunk időnként (havi 1-2 alkalom) , eddig spray-t használtunk, de a félelem bennem van, nehogy gond legyen. Kislányom 4 éves korában mondtam egyszer a dokinak, ő azt mondta, ne, - csak ha nagyon sokszor megyünk. Akkor hagytam, de ugye akár a játszótéren is össze lehet szedni, vagy parkban. Kicsit késve vagyunk már elkezdeni, de jobb később mint soha.

Általanosságban az érdekel, mennyire jellemző ennek az oltasnak a beadatása.

Ha van egyéb bevált módszeretek, az is jöhet kommentbe. Köszönöm!



2021. máj. 16. 21:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
74%
16os, Meningoccoccus D Nem létezik. A variáns ellen pedig ott a Nimenrix
2021. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, D tényleg nincs, csak belejöttem reggel az ábécézésbe.

12 törzse van, nálunk a leggyakoribb az A B C és az W Y, azokra tenyleg van kombinált oltás, a többire nincs.

2021. máj. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Utana olvastam, de ezek szerint rossz helyen :(

Amúgy a mi dokink, hát, kb semmit nem mond és nem is oltás párti. Amikor baba korban kaptuk az oltasokat, ugy kellett azt is harapo fogóval kihuzni belőle, aktuálisan mit kap.

Köszi a válaszokat!

2021. máj. 17. 23:53
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a védőnő elmond szerintem mindent szívesen ha megkéred. Mikor született a kislányom, kaptunk tőle egy gondozási tervet, azon az összes ajánlott és kötelező oltás rajta volt, leírással. Tuti van ilyen papírja a te vedénődnek is.
2021. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!