Meningococcus b?

Figyelt kérdés

Meningococcus B védőoltásról szeretnék tapasztalatokat kérni?

Volt olyan aki beadatta?

Mennyire nyujt védelmet ez az oltás attól hogy ne kapja el a baba a betegséget?


2019. ápr. 23. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Beadattuk. Miért? Mert nem veszélyeztette a megélhetésünket.


Az agyhártyagyulladás az a betegség, amit ha elkap, akkor abból 100%-osan biztosan nem jön ki. De nincs nagy esélye, hogy elkapja.

2019. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is beadattuk, azért mert egy súlyos betegséggel szemben ad védettséget, anyagilag megtehettuk.
2019. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi is megtehetjük hogy anyagilag hogy beadassuk,csak a mellékhatástól félek,és attól hogy az oltás után is elkaphatja a betegséget
2019. ápr. 23. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is a mellékhatásoktól tartok. Nekem azt mondta a védőnőm, nem egy anyuka inkább abbahagyta az oltássorozatot annyira megkinozta a gyereket a mellékhatása. Azt javasolta 1 éves kor alatt inkább ne oltassam be.

De mindenképp beadatom majd az oltást.

2019. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is beadattuk, a lányomnál semmilyen mellékhatása nem volt, ahogy a többi oltásnak sem.
2019. ápr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok gyereket jobban megvisel a men b oltas, mint a tobbi, de igen sulyos betegseg ellen ad vedettseget, igy az elonye nagyobb. Ha anyagilag megeri, akkor a mellekhatasok ne tartsanak vissza SZERINTEM, foleg, hogy siman lehet, hogy semmit nem fogtok tapasztalni belole.

Mi nem Magyarorszagon elunk, az alapoltasok kozott van a bexsero is. 8 es 16 hetesen is kapott a legkisebb fiam egy-egy men b oltast. Teny, hogy volt nala mellekhatasa, pedig a tobbi oltasnak semmi es van mar ket nagyobb gyerek, naluk sem volt soha semmi, pedig sok extra oltast is kertem/vettem nekik, amik nem voltak benne az alapban.

De keszultem ra, hogy ennek lehet, tuleltuk, ennyi. Aznap este siros volt a baba (amugy nem az), kb 3 alkalommal belazasodott, de lazcsillapitoval lement a laza. Masnap kb deltol mar semmi baj nem volt. Az ismetlo oltasnal kb ugyanez volt a forgatokonyv.

Jah, itt kerik, hogy ehhez az oltashoz vigyunk magunkkal a baba koranak megfelelo lazcsillapitot es mar ott a rendeloben az oltas utan egybol kapjon egy adagot. Allitolag a legtobb esetben mar ez is eleg es nem is lesz a gyerek lazas. Nalunk pont nem volt eleg, delutan kapta a szurit es a paracetamolt, ejjel lazasodott be.

De mindegy is, mert nem tartott sokig, mint irtam, nalunk en tobb elonyet lattam, mint hatranyat.

Meg lesz egy emlekezteto belole kesobb, felkeszultem ra, de egy percig sem gondolkodom, hogy beadassam-e.

2019. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!