Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hőemelkedésre lázcsillapító...

Hőemelkedésre lázcsillapító oltás után?

Figyelt kérdés

Kéthónapos babánk oltásánál arra kért a gyerekorvos, hogy ha este 37 fok fölé menne a testhőmérséklete, alkalmazzunk lázcsillapító kúpot. Normál esetben nem kéne 38 alatt, de ez "mesterségesen előidézett" állapot, ezért kell kezelni - mondta.

Ti adtok/adtatok ilyenkor lázcsillapítót?

Tegnap reggel kapta a két kötelező oltást, éjjel 36+ volt, de ma délután kicsit magasabb, átlépte a 37-et, úgyhogy most már készülődöm a kúppal, de akkor is furcsállom, hogy ezt kell tennem. A közérzete jó különben, nem nyűgösebb mint máskor, sőt inkább kevésbé az.



2021. szept. 10. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor adok neki, ha 38.2 fölé megy (-fél fok a mérés miatt). Nekem csak annyit mondott ha hőemelkedése van, akkor adjak egy fél kúpot.

Eddig mondjuk mindig megúsztuk mert épp határértén alatt volt és így nem adtam. De nem is volt nyűgösebb meg semmi

2021. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam, hogy oltás napján este adtam neki flamborint ha volt láz ha nem, hogy éjszakára ne lázasodjon (lázcsillapító csepp, nem szeretem használni a kúpokat)

Másnap én már nem adtam neki, csak 38fölött

2021. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt úgy értette, hogy betegség esetén jó ha hagyod lázasnak lenni, mert úgy hamarabb gyógyul, de ez nem betegség, hanem az oltástól van, csillapíthatod nyugodtan, ha te nem akarod, akkor szerintem várhatsz, hátha nem is megy feljebb.
2021. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy értette, ahogy az utolsó írta. De kéthónapost akkor sem szabad hagyni lázasnak lenni. Adj neki nyugodtan.

Különben kúp helyett adható Flamborin csepp, már újszülött kortól, kérdezz rá a dokinál.

2021. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!