Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha antibiotikumkúra alatt...

Ha antibiotikumkúra alatt kiütéses lesz, akkor biztos, hogy arra allergiás?

Figyelt kérdés

15 hónaposom kapott penicillines antibiotikumot középfülgyulladásra, és már 3. napja kapja, szóval ezért bizonytalankodok. Most reggel vettem észre, hogy csupa piros pötty a gyerek.

A gyerekorvos (még) nem veszi fel a telefont, de nyilván őt is meg fogom kérdezni, csak gondoltam addig is hátha valaki találkozott hasonlóval és meg tud nyugtatni.


2021. okt. 21. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Az allergia nem vár 3 napot, pár órán belül kiütéses lett volna, ha allergiás a gyógyszerre. Mellékhatásként jelenhetnek meg pöttyök, ez nyilván szerepel a betegtajekoztatoban is, azzal együtt, hogy mikor kell az orvost hívni emiatt.

De lehet épp bárányhimlős is, vagy ehetett valami olyat, amire valóban allergiás.

2021. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Bár én felnőtt vagyok de nekem is volt kiütésem antibiotikumtól és nem azonnal kezdődött. 2 vagy 3 nap. Azóta szerepel a kórtörténetemben,hogy allergiás vagyok rá,nem is írnak fel többet.

Mindenképpen kérdezd meg az orvost.

2021. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerallergiának több típusa is van, van ami pár perc, pár órával a szer beszedését követően kezdődik, ezek leginkább csalánkiütés formájában jelennek meg. A gyógyszerallergiák másik gyakoribb típusa, amikor napokkal később jelennek meg kevésbé viszkető, piros foltok a bőrön. Azonban ilyen kiütéseket nem csak a gyógyszer, hanem a fertőzés vagy a fertőzés együtt a gyógyszerrel is okozhat. Érdemes mindenképpen beszélni a háziorvossal, valamint később kérjetek időpontot olyan allergológiára, ahol végeznek gyógyszerallergia kivizsgálást is, mert a későbbiekben, akár felnőttkorban kellemetlen lesz, ha nem kaphat penicillin tartalmú antibiotikumot. Részletesebb kivizsgálást Magyarországon jelenleg Szegeden és Debrecenben végeznek a Bőrgyógyászati Klinikákon.
2021. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én allergiás vagyok 6 féle atb-re, nem azonnal jönnek ki a pöttyök, volt hogy épp befejeztem az 5 napos kúrát és rá egy napra csapott ki. Nekem is szerepel a kórtörténetemben mit nem szedhetek.

Tesóm járt így, hogy véletlenül penicillin származékot írtak fel neki, amire allergiás volt, mert korábban kicsapta, másodjára anafilaxiás sokkot kapott, majdnem megfulladt, alig értünk be vele a kórházba.

Mindenképp beszélj az orvossal amint lehet.

2021. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A délutáni rendelésre beviszem. :( Remélem nem allergiás reakció, csak valami fogalmam sincs mi, ártatlan dolog. A családban (tudtommal) senki sem érzékeny gyógyszerre, nem is gondoltam volna, hogy rajta ilyesmi kiütközne :(
2021. okt. 21. 09:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ha véletlenül allergia is, van sok féle antibiotikum. Nem vész ha allergiás a penicillinre, majd kap mást.

Csak arra kell ügyelni, nehogy felírja neki valaki, mindig szólni kell előtte ha úgy van.

2021. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!