Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mikor engedhető közösségbe a...

Mikor engedhető közösségbe a totyogós ha náthás volt?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 8 napja hogy először jelentkeztek a tünetek, és 2 napig volt rossz, utána fokozatosan javult.

Néha még bedugul az orra, és 1-2 köhögés is van leginkább éjjel.


Fertőz még vajon?


Nem látszik betegnek, jókedvű, játszik, de nem akarom ráragasztani másra ezt a nyavaját.

Köszi a válaszokat.


2021. okt. 30. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Amikor már tünetmentes.
2021. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Én általában akkor vittem a gyerekeimet közösségbe (például játszótérre vagy rokon gyerkekhez ha épp nem volt bölcsőde vagy ovi), amikor már napjában csak 1-2x kellett orrot törölni (nem fújni!) és láthatóan már tiszta, vizes volt a váladék. Köhögésnél sosem éreztem betegesnek ha napjában párszor köhögött. Ha szárazon köhög párszor, akkor már vittem. De ha érezhetően irritálja valami és amiatt köhög, akkor még nem.

Eddig így ezzel a módszerrel nem ragadt át másik gyerekre a legyőzött betegség.

2021. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Megjegyzem, a gyerekeim sosem tünetmentesek. Én is allergiás vagyok mindenre, nekik is folyton vizes az orruk és szoktak köhögni is.
2021. okt. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem csak az a baj, hogy raragasztja másra hanem, híg, felulfertozodik. Nálunk legutóbb sajna így alakult. Hülye voltam, hogy nem vettem komolyan a teljes gyógyulást. Lett belőle egy sokkal rosszabb állapot. (tüdőgyulladás)
2021. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%
Amíg köhög biztos nem. Covid teszt volt?
2021. okt. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ma éjjel egyáltalán nem köhögött már, meglátjuk elmúlt-e.

A hátracsorgó takony miatt köhögött, meg is hánytatta egyik éjjel, meg csak akkor köhögött ha feküdt (mivel úgy csorgott hátra a takony).

2021. okt. 31. 07:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.. amikor már az enyém egészséges, akkor nem Csurgó a taknya se előre se hátra. Főleg nem köhög hanyasig. Vagy nem hány úgy alapból. Igazából én eléggé ki vagyok azokra a nőkre akik csak úgy "jaj már meggyógyult" semmi baja, csak meg kicsit köhög, kicsit fosik, kicsit taknyos.. de már nem fertőző.. és behozzák. Aztán mindenki más akinek meg amúgy egészséges lenne a gyereke, az szopik miatta... Nem arról van szó, hogy most akkor táppénzen tolja az ember a fél tanévet, de végülis aki becsületes és nem viszi az amúgy eleinte ott tölti.
2021. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
csurog*
2021. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2-3 nap tünet mentességet mond nálunk a gyerekorvos. Pl. ha néha köhög, kb 2 óránként egyszer... attól már mehet.

A teljes tünetmentesség kb nyárra lenne meg 😁

Se orr folyás, se köhögés, se tüsszögés...

2021. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7.

A második este hányt a köhögéstől amikor még beteg volt.

2021. okt. 31. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!