Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A kéz-láb-száj szindróma...

A kéz-láb-száj szindróma meddig fertőz? Mennyi idő után lehet újra közösségbe menni?

Figyelt kérdés
Ha a hólyagos kiütések már szerencsére leestek, a többi pedig elkezdett száradni és elhalványodni. Ez már gyógyultságot jelentene?

2019. okt. 2. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyesek szerint 2 hét, más orvosok szerint 6!!! Hét. Nekünk a doki azt mondta, hogy nyílván nem lehet 6 hétig otthon ülni a gyerekkel, de minimum addig tartsuk otthon amíg a tünetek teljesen el nem múltak. És utána is fokozott figyelmet igényel. Nagyon gyakori kézfertőtlenítés, fogdosás megakadályozása, ha megoldható stb.


Nekem könnyebb dolgom volt, mert másfél évesen kapta el, így tudtam rá figyelni, hogy amihez hozzányúlt azt utána áttöröltem popsitörlővel, ha más gyerekekkel játszott.

2019. okt. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kiütesek halványulasa javulás, de semmi esetre sem gyógyulás jele. Sajnos ez hetekig eltarthat. Amikor már semmi tünet nincs, utána még 3-5 nap a javaslat, hogy a gyerek ne menjen közösségbe.
2019. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

10 nap utan( es ez a minimum)

Gyogyulasa amugy 7-10 nap, de hetekkel utana is urulhet a korokozo a szeklettel!

Nalunk most jarvany van, egyes gyerekek 1 het utan mar mehettek oviba, nehanyan csak 10 nap utan. Orvosa valogatja..

2019. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!