Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 21 hónapos gyerekem megfázott,...

21 hónapos gyerekem megfázott, folyik nagyon az orra. Szabad/érdemes használni az orrszi porszit?

Figyelt kérdés

Kicsorog szegényemnek magától, átlátszó, nem sárga vagy zöld, szerencsére, szóval (egyelőre) nincs felulfertőzés. Viszont az éjjel elég rosszul aludt, pedig van benn salvus vizes parologtató és este fujtam az orrába orrcseppet, hogy kapjon éjjel levegőt.

Sinupret cseppet kapott 2 napig, de sajnos elfogyott, most mucofree-t adtak a gyógyszertárban. Bármilyen tanács, hogyan tudnék segíteni neki?

(Hőemelkedése is van, 37.5-38 között, eddig nem adtam neki lázcsillapítót, nem megy feljebb.)


2021. nov. 4. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp használd az orszit + tengervizes spray + nasivin

A sinupret is jó, és a salvus is.

Ami még fontos,hogy hűvös legyen a szobában ha megoldható, 19-20 fok. Jobbulást.

2021. nov. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ki kell szívni, különben arcüreg gyulladása lehet. A váladék színe nem utal feltétlenül felülfertözödésre, a váladék pár nap után sárgává válhat, normális jelenség, besürüsödik, felülfertözödésre utal ha rosszabbul van, lázas lesz. Mi szeretjük a babyluuf, kinderluuf légzéskönnyitö kenőcsöt.
2021. nov. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Érdekelne, kérdező, hogy miért gondolod azt, hogy nem szabad kiszívni? Komolyan.

Szerinted az orrsziporszi mire való?

2021. nov. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Fújni próbálta?

A fiam 19 hónapos az orszívással nem jön, de ha ő fújja tele lesz a papírzsepi.

2021. nov. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem is értem a kérdést. Ha nem tudja kifújni rendesen, akkor adja magát, hogy porszival segít rajta az ember. Ha meg lennél fázva, és csak orrcseppet nyomnál magadnak este, kibírnád reggelig zsepi nélkül? Tudnál úgy aludni, hogy nem fújod az orrod?


A porszi nem ördögtől való, a gyerekek általában nem szeretik, de túl szokták élni.

2021. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orrszi-porszi az egyik legjobb találmány, de komolyan. Nyugodtan használd. Babakorban mondani sem kell, hogy miért jó, de pl amikor már 3-4 éves volt a fiam, és relatíve ügyesen fújt orrot, akkor is egy jó alapos(nak látszó) orrfújás után még 2x annyi trutyi kijött belőle az orrszival. És annyi idős korában már ő kérte, hogy szívjam ki neki, ha úgy érezte, hogy nem jött ki mind.

Nálunk a férjem eleinte tartott tőle, mondván szegény gyereknek "kiszívja az agyát" :D, de aztán amikor először látta a hatásosságát (meg persze azt, hogy a gyerek agya a fejében maradt :D), 180 fokos fordulatot vett, és onnantól már ő is mondogatta mindenkinek, hogy milyen jó cucc.

2021. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyrészt folyik kifelé magától szerencsére, ahogy írtam. Másrészt tök ügyesen kifújja az orrát.

Kb 15-20 percenként elkapom orrtörlésre, fújásra. Orrszit este tudunk csak használni, mert egyedül nem tudom lefogni, nem engedi.

Azért kérdeztem, mert folyamatosan folyik, ürül az orra, ha nem muszáj, nem kinzom az orrszival. De nyilván nem szeretném, hogy arcüreggyulladás legyen a vége.

2021. nov. 4. 11:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg melegíteni a szívás mellett. Ha nagyon le van neki rakódva akkor hátha könnyebben gyorsabban ürül és hamarabb túl lesztek ezen. A bioptron lámpák nagyon jók meg a kamillás gőzölés. Magát a készüléket ezért találták ki, miért ne szabadna?
2021. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt kell mondjam kérdező, hogy sajnos muszáj leleményesnek lenned az orrszívással. Nagyon kevés ha csak este szívod ki. Én kb óránként szívtam anno ha ilyen volt. Pl. ölbe veszed, keresztbe teszed a lábain az egyik lábad, két kezét a nem domináns kezeddel keresztben átfogod, a fejét meg a vállad és saját fejed közé fogod. Vagy beletekered egy takaróba és mellé fekszel, egyik lábaddal tartod (félig ráfordulva), nem domináns kezeddel pedig a fejét fogod magadhoz és így is le lehet szívni. Durvának tűnik és nem könnyű egyáltalán, de muszáj. Vagy próbáld vele megkedveltetni, van aki fogékony rá. Ágy szélére ülteted és a kezébe adod az orrszit hogy ő fogja vagy együtt fogjátok és úgy.
2021. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!