Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 hete brutálisan taknyos a...

2 hete brutálisan taknyos a 22 hónapos gyerekem. Mivel tudok segíteni rajta?

Figyelt kérdés

Először köhögött és folyott az orra, lázas volt. A köhögés elmúlt, az orrfolyás enyhült pár napra, aztán tegnap óta visszajött: egész nap tüsszög, és folyamatosan folyik az orra, amikor tüsszent, kirobban egy jó adag 😣

Láza nincs, de pici hőemelkedése van, 37.2 - 37.4.

Van vizes orrspraynk, szivom az orrát, kap Sinupretet, ma kinomban hagymateát főztem, de azt meg nem akarja meginni.

Mit tudnék még tenni, hogy elmúljon a takonykór?


2021. nov. 18. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Orvos mit mond?
2021. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nasivin kids orrspray.

Allergiás nem lehet?

Egyébként most ilyen betegség van,a fiamnak is elhúzódott majd 3 hétig és sokan panaszkodnak,hogy nekik is elhúzódik a gyógyulás.

2021. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Orvos csak azt mondta, amit leírtam. A tüdejét meghallgatta, tiszta.

Nasivint használunk, tegnap éjjel háromszor fújtam neki, kb mint halottnak a csók.

2021. nov. 18. 11:32
 4/8 Klaudia30 válasza:
100%

Kikell szivni az orrát többször is.Ha van otthon porszivora köthető az jobban kiszivja.

Illetve ajánlom a Aqua Maris plus orrsprayt nagyon jo


[link]

2021. nov. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Klaudia30, ma ebéd előtt, közben és után is kiszivtam az orrát, kaja közben sírva fakadt, nem kapott levegőt. Sterimar sprayt használok, mindenki azt ajánlja, bár nagy különbséget nem látok közöttük.

Evés után kapott nasivint, most alszik szegényem.

Nem tudom, még mit tehetek, hogy hamarabb elmúljon.

2-es, allergiának nem hiszem, mert lázzal, köhögéssel kezdődött.

Attól félek, hogy kedden sétáltunk, és lehet, hogy újra megfázott, pedig jól felöltöztettem.

Olyan rossz hallgatni, ahogy szortyog az orra. Szegényke már ő maga tolja az orrát az orrszira, hátha jobb lesz ☹️

2021. nov. 18. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyi,igaz estére nem opció,de nappal kint altattam. Jó ha kiviszed,a hideg párás levegő jót tesz nekik. A fiam így tudott aludni nap közben,sétaltam vele sokat plusz a babakocsiban ugye félig ült,így nem csorgott a takony a garatra neki és nem fulladozott,mint hanyatt fekve. Nyugodtan vidd ki,nem fázik meg ha felöltözteted.
2021. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mosd át az orrát. Youtube - N van róla videó hogy kell. Ha az arcuregben van a váladék ez kihozza. Jobbulást!
2021. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegnap este kapott egy köhögőrohamot, ma reggel mentünk dokihoz, és helyettesítő orvos volt, nem mi sajátunk.

Kapott antibiotikumot, calcimuskot, cetirizin cseppet és egy kúpot, de azt még nem tudtam kiváltani.

Gége gyulladást mondott ez a doki, ha jól gondolom, ez a krupp.

Amugy már jobban van, most nyugodtan alszik.

2021. nov. 19. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!