Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig tartott nalatok a...

Meddig tartott nalatok a rosszabb idoszak? Colitis ulverosaban szenvedőket kérdezném.

Figyelt kérdés
Mar ket hete folyamatosan wcre kell jarnom de nem tudok wczni csak egy kis gennyes hasmenes jon ki, nagyon kicsi de folyamatosan wcre kell jarnom es gorcsol a hasam.

2022. jan. 12. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Kapál gyógyszert?


Nekem meg nem nevezett vastagbél gyulladásom van. 2009ben kezdődtek, tényleges gyulladásaim pedig az első terhességemnél kezdődtek. C.u és crohn bioszia álltal kizárva..

3 terhességet vittem végig 3-3-3 kemény gyulladással. 2018-ban 6 nap alatt 10kg fogytam és ömlött belőlem a vér.. Azt hittem nem élem meg a másnapot.


Mikor gyulladásban vagyok akkor normixot szedek (magas baktériumölő antibiotikum) - ezt lehet terhesség és szoptatás alatt is, és folyamatosan szedem a gyulladáscsökkentőt.

2022. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszként kezdődött, sokáig félrediagnosztizálták, akkor volt a legrosszabb szakasz. Úgy 15 évig volt hol rosszabb, hol jobb, stressztől, ciklustól is függően, de a Salofalk nagyjából karban tartotta. Aztán ételintoleranciák derültek ki - tejfehérje, tojás, glutén és keményítő -, onnantól lett jobb, hogy ezeket kerültem (addig mennyit diétáztam banánnal meg rizzsel hiába...), és most olyan 10 éve nem szedek semmilyen gyógyszert. Azért terhességek alatt és után gyanús volt, hogy visszajött pár hónapra az erősebb görcsös fájdalom meg a nyákos széklet. Most csak enyhébb tüneteim vannak (puffadás, meg napi 3x járok nagyvécére) de ez már igazán "nem gáz" :). De lehet, ha klimaxolok majd újra visszajön, ahogy kamaszként is tuti a hormonális változás kapcsolta be - kicsit tartok tőle.
2022. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit többet is írhatnál. Van kezelve? Most kezdték a kezelést vagy újra fellángolt?


Az első kezelés elkezdése után már másnap jobban voltam. Aztán mikor fellángolt kb 2 hónapig szenvedtem vele. Tavaly május végén a 2. oltás után újra előjött, és októberig kínlódtam vele.

2022. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!