Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tehetnék hogy ne idegesked...

Mit tehetnék hogy ne idegeskedjek mindig ha beteg vagy baja esik?

Figyelt kérdés

Ha már kicsit betegebb (pl lázas, aftás), vagy nagyobb baleset éri már nagyon rosszul érzem magam, folyamatosan aggódok, stresszelek. Tudom hogy nem jó ez így, de nem tudom mit tehetnék.

A férjem bezzeg olyan könnyen vesz mindent😔


2022. jan. 18. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt magaddal kell lejátszanod. Annál is inkább, mert a legtöbb fóbiát és komplexust mi neveljük bele szegényekbe, ezzel az ő lelkivilágába is belerondítasz.
2022. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj magadban lerendezned ezt, mert később ha nagyobb lesz és már felfogja hogy téged ez mennyire stresszel, semmit nem fog elmondani csak hogy ne idegesítsen. Tapasztalat. Anyám is ilyen mindenen pánikolós típus, és mi se mondtuk el neki a ksiebb baleseteket, vagy próbáltuk titkolni ameddig csak tudtuk. Pont ezért, mert tudtuk hogy pánikolni fog. Ez nem jó se neked, se a gyereknek. Ha így állsz hozzá, az elkövetkezendő x éved egy merő aggodalom lesz.
2022. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező, egy paramami-klubot is alapíthatunk, mert én is ugyanígy vagyok, fogalmam sincs mi a megoldás, talán pszichológus?? Lehet egy próbát megérne.

Gondolom nekem abból is fakad, hogy vannak krónikus betegségeim...így mindenen parázok, ha a gyerkőcről van szó. És hát az anyukám is túlfélt(ett) engem, ez volt az én mintám is.

De ez így nem mehet tovább. Belefogytam az állandó aggódásba, rettenet, ahogy kinézek. Nálunk is apa a lazább, sokkal lazább!!! Úgy irigylem.

Szóval teljesen átérzem, megértem a félelmeid. 😔😚

2022. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából én azóta lettem kicsit hipohonder mióta epehólyag gyulladásom volt. Akkor először azt hittem csak meghúzódott valamim és csak sokára mentem orvoshoz. Sajnos azóta minden kicsi baj mögé nagyobbat látok. És a gyerek miatt meg jobban aggódok mint magamért.

Baleseteknél a kicsiktől nem vagyok ki, de ha már mondjuk feje vérzik vagy ilyesmi akkor lesokkolok. Pedig elsősegély nyújtó voltam a munkahelyen. Tudom mit kell csinálni és gyorsan reagálok. Ha a gyerekről van szó, ez valahogy nem működik.

Persze próbálok változtatni. Ezért született meg a kérdés is.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat

2022. jan. 18. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!