Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Jól mértem ki? Többi lent

Jól mértem ki? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mai napon derült ki a cukorbetegseg. Gyógyszert kaptam rá. 160 gr diétát kell tartanom de kicsit még homályos. Jól mértem ki a vacsorát? Sült, fetás édesburgonya lesz, sült csirkecombbal.

Édesburgonya nyersen mérve :150gr-25ch

100gr feta sajt-4,1ch

Csirkecombbal nem számoltam mert azt mondta az orvosom annak nincs ch tartalma. Kérlek ne szidjatok ha nem jól számoltam. Mint mondtam még homályos. Köszönöm ha segítetek 😊😊



2022. febr. 4. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fetasajtot a zsírtartalma miatt nem mindenki számolja. Zöldséget majd legközelebb érdemes mellé enni, mert lassítja az édesburgonya felszívódását. Majd érdemes lesz kimérned, hogy nálad működik-e az édesburgonya, sok embernek megdobja a cukrát, főleg este.
2022. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ettem mellé zöldséget, saláta formájában, 5.5 volt étkezés után :)
2022. febr. 5. 15:06
 3/6 A kérdező kommentje:

Másik számolos kérdésem lenne..

Korpovit keksz. Natúr. Tehát 100g-ban van 69.5 g ch. Azaz, a 100at elosztom a ch tartalommal ami 1.43

2 db kekszet gondoltam tízóraira vajjal meg kenve. Ami szamitasaim szerint, 2 keksz, 9g. Szorozva a ch-val(1.43) így 2 db keksz 12.87 g cht tartalmaz.. Ugye jó így?

2022. febr. 5. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy egy natúr keksz 3,3g ch-t tartalmaz, de a csomagoláson rajta is van egy kekszre számítva a ch tartalom. A ch számolásban nekem nagy segítség a ch számlálás app. Ha tudod, hogy 100 gramm valamiben mennyi a ch, leméred mérlegen, akkor az app kiadja, hogy abban a mennyiségben mennyi a ch tartalom. Vagy, ha tudod, hogy mennyi ch-t akarsz megenni belőle, akkor megadja, hogy hány grammot kell megegyél belőle. Ingyenesen letölthető a play áruházból.
2022. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oh ez nagy segítség lenne, melyik ennek az appnak a neve? :)
2022. febr. 5. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szénhidrát számoló a neve :) nagyon egyszerű a használata, majd meglátod.
2022. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!