Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisgyereknél kb mennyi idő a...

Kisgyereknél kb mennyi idő a gyógyulás orrmandula kivétel után?

Figyelt kérdés

Kislányom hamarosan 5 éves lesz, mióta csak oviba jár egyfolytában náthás. Egy hetet megy oviba, majd két hétig itthon van. Így megy ez már második éve.

Fül orr gégészeten januárban megmondták, hogy orrmandula túltengése van, vagyis meg van nagyobbodva, ami okozhat folyamatos felső légúti megbetegedést.

Doki azt mondta várjunk még egy kicsit, hátha az orrspray amit felírt megmenti azt az orrmandulát.

Márciusában kell visszamennünk.

Ha műtétre kerül a sor, vagy is eltávolításra (a műtét olyan erős szó rá :( ) akkor utána mennyi idő múlva jön teljesen rendbe körülbelül? Tapasztalatok érdekelnének



2022. febr. 24. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon gyorsan! Kisfiamnak is 5 évesen vették ki mindkét manduláját. A kórházban töltött 3 nap és a műtét megviselte, de itthon már semmi gond nem volt. Oviba nem ment még 2 (vagy 3) hétig, már nem emlékszem.

Azóta iskolás, ritkán beteg, akkor is enyhébb tünetekkel van itthon.

2022. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!!

Akkor a kisfiadnak a garatmanduláit vették ki nem? A többesszám miatt kérdezem

Lányomnak az orrmanduláját fogják, az is hasonló lefolyású lesz vajon?

Azért nem lehetett könnyű 3 napig kórházban lennetek :( én nagyon félek ettől.. Legszivesebben már aznap hazahoznám..

2022. febr. 24. 21:54
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

A tobbesszam szerintem a garat es orrmandulat jelenti együtt.

Kislanyomnak is egyszerre vettek ki 5 evesen, 3 napot voltunk korhazban mi is. Az elso ejszaka borzaszto volt, sokat hanyt szegénykém. Masnap mar szepen ette a teaba aztaott kekszet, színezett stb.

Otthon meg 2 hetig voltunk, miutan mar jol volt, nehezebb volt, mert nyilvan nem ugralhatott es egy orokmozgob5 5 evest nehez egyhelyben tartani.

2022. febr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Hamar. Műtét után az első óra volt nehéz, utána jókedvű volt csak nekem volt nehéz a hazamenetelig lekötni nyűgösködés nélkül. Illetve az otthoni időben az hogy ne ugráljon pár napig ne orditson sírjon stb. Osszessegeben könnyebb volt mint amennyit6a betegségekkel szenvedtunk
2022. febr. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2,5 éves múlt akkor, most 5. A betegség, sima nátha nem lett kevesebb de a gennyes antibiotikummal kezeltek megszűntek.
2022. febr. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat
2022. febr. 25. 12:17
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem kb 20 perc🤣

Sokat fekszem bent a Szent Imre gégészetén, és mindig megdöbbenek milyen gyorsan rendbejönnek a gyerekek. Este már lazán esznek darabosat...

2022. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Orrmandula az egyszerűbb ügy :) Nekem 20+ éve vették ki, és nem is kellett ott aludni, ha jól emlékszem. Abszolút nem volt rossz élmény, és kellemetlenségre sem emlékszem utána.
2022. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8 ezzel nagyon megnyugtattál köszi a választ :)
2022. febr. 25. 19:54
 10/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, orr és garatmandulákat is kivették. Ha csak orr m., az tényleg a könnyebb helyzet. :)

Nem értem egyébként a lepontozást? Kinek nem hasznos a pozitív válasz, hogy gyorsan regenerálódik a gyerek mandula műtét után?

2022. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!