Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves kisfiam február óta...

2 éves kisfiam február óta nem, vagy nagyon rosszul hall. Akkor fülkürthurutot állapítottak meg.4 hónapja nem javul, de azt mondták, hogy csak 3 évesen lehet kivenni az orrmanduláját, addig pedig még majdnem egy év van hátra. Valaki hasonlót átélt?

Figyelt kérdés
A nagyon-nagy gond az, hogy nagyon rosszkor jött a dolog. Még nem volt két éves és épphogy elkezdett volna beszélni. Most még annyit se beszél, mint előtte (szinte semmit), nem reagál, ha beszélek hozzá. Most már sokszor ideges is, fel-alá szaladgál, de totál esetlen, néha nekimegy tárgyaknak, falnak, piszkálja a fülét. Nem csinálnak semmit, csak antihisztamin, orrszívás, orrspray, melegítés és majd meggyógyul. De én ezt nem tudom egyszerűen elfogadni, hogy majd meggyógyul. Addig nem fejlődik, pedig ez az időszak nagyon fontos az életében, sőt az idegrendszere tönkremegy.

2017. máj. 22. 13:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Csak az afülvizsgálat volt, ami fülbedugós és totál egyenes volt eddig mindig. Tovább nem is vizsgálódtak, sőt azt mondták, hogy ne aggódjak, ez csak kb. 20-30 %-os halláscsökkenés, majd meg fog gyógyulni és újra hallani fog. Honnan veszik, hogy ez 20-30%, ha totál egyenes? Mások írták, hogy hány db-ig hall a gyerek? Ezt mivel vizsgálták meg? Mert mi ilyet nem tudunk? KÉt évesnél nem lehet másfajta hallásvizsgálatot csinálni?
2017. máj. 22. 13:45
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol jártál a kisfiaddal, sztk-ban esetleg, de ez valami rettenetes, hogy hagynak titeket ebben az állapotban. Azonnal segítség kell a kisfiadnak!

Az én 4 éves kisfiamnak nagyon gyakran gyulladt a füle, én most járok Vele orvostól orvosig. Minket mér nem hajtanak el a korából kifolyólag sem, de ha egy évvel ezelőtt történt volna mindez, nem hagytam volna magam. Mi most az sztk-ban kezdtük, de nem javult, műtéttel riogattak minket. A férjemmel közös egyetértésben bejelentkeztünk Budapest egyik legnívósabb (nem mellesleg legdrágább) magánkórházába. Most vagyunk túl a vizsgálaton. Nagyon meggyőzőek voltak, jövő hónapban kell visszamennünk, addig csináljuk a terápiát. Én a helyedben biztosan valami szuper magánrendelésre vinném, kizártnak tartom, hogy onnan elhajtsanak titeket. Jól gondolod, a beszédfejlődés szempontjából visszahozhatatlan évek mehetnek kárba, ha nem segítenek a kisfiadon.

2017. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az előttem szólónak! Azonnal vidd el a fiadat egy normális orvoshoz, aki nem hagyja, hogy 1 évig ilyen állapotban legyen! Valószínű, hogy totál félrediagnosztizálta, olyan nincs, hogy semmi segítséget nem kaphat!
2017. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló tüneteim voltak gyerekként, a háziorvos ott se vette komolyan aztán egyik ismerős beintézett a szegedi fül orr gége klinikára. Kivették az orrmandulámat meg beültettek egy tubust hogy tisztuljon a dolog, de így is maradandó halláskárosodást szenvedtem. Az egyik fülem kb 60% a másik 80 körül. A beszédemen is érezni hogy nem oké.
2017. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én még annyit javasolnék ami nalunk segített a duzzadt orrmandulán. Salvus vizzel inhaláltunk napi 5*10 percet + sterimar + nasivin. 1 hét alatt sgített!


Persze vidd el egy jó maszek dokihoz is az a biztos!

2017. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Debreceniek vagyunk és a klinikára járunk. Én is ezt gondolom, amiket írtatok, hogy ez így teljesen rosszul van. Próbálok holnap egy másik orvoshoz menni, de az a baj, hogy ő is telefonon már megerősítette a klinikai orvosok véleményét, hogy 3 éves koráig nem lehet műteni. Nem is feltétlenül műttetni szeretném én, csak hogy végre valaki valamit csináljon! Hallásvizsgálatról mit tudtok mondani? Kinek hogy diagnosztizáltak? Mert én is attól félek, hogy esetleg valami más szervi bajunk is van, csak elmennek mellette, hogy a fülkürthurut meg szokott gyógyulni. De nekünk nem gyógyul. Már teljesen kétségbe vagyunk esve.
2017. máj. 22. 14:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Vinném magán rendelésre nem hagynám szenvedni.

Magán úton sokkal rendesebbek és alaposabbak az orvosok.

2017. máj. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha keresztfiamnak 2 eves kora elott vettekki Szegeden az orrmandulajat!

Vidd mashova, ha kell akar Pestre is!

2017. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Minàlunk jùni 7.en lesz orrmandula,orrpolipműtèt. 3ès fèl èves, alig beszèl..sok orvos làtta a miènket mire ràjöttek h mi a baja. Többször mondtuk nem beszèl, csak pàr szòt. Akarja mondani,de legtöbbször csak halandzsàl. Szòval januàrbam ràjöttek h vìz van a fülèbe, elvileg kikezeltèk..de mèg ezt a 2 műtètet meg kell csinalni a teljes gyògyulàshoz. Dühösnek ès tehetetlennek èrzem magam h majd fèl ève vàrunk a műtètre, igy kaptunk csak időpontot. Es h ilyen sokàig tologattak minket orvosròl orvosra. Egyèbkènt mi ausztriaban lakunk, van extra biztosìtasunk, minden. Àlìtòlag itt jobb az ellàtàs is... Mindig a kètnyelvűsèget hoztàk elő nekünk h ezèrt kèsik a beszèdfejlődèse. Menj utàma mindenkèpp amig nem talàlsz valakit aki segìt. Tudunk olyan hallàsvizsgàlatròl (Magyarorszàgon is csinàljàk) h altatàsban csinaljak, làtjàk h az agyhullàmok mennyire reagalnak ès igy %ra pontosan megtudjàk mondani h mit ès mennyire hall. Kitartàst, most mi is csak bizakodunk, hogy betudja hozni ezt a sok lemaradàst a műtèt utàn. Ha gondolod irj privàt, szìvesen megosztom majd a műtèt utàni tapasztalatainkat.
2017. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es! Miért kellett ilyen sokáig várni a műtétre? Magánorvosokhoz jártatok? Magánkórházban műtik?

Az sztk tényleg brutál lassú, körülményes, legalábbis a magyar, én ezért vittem magánkórházba a fiamat. Múlt héten voltunk vizsgálaton, elkezdtünk egy 1 hónapos terápiát, de a dokinő jelezte, hogy ha műtétre kerülne a sor, még most nyáron megműtené. Szval hihetetlen nekem, hogy fél évet kelljen várni egy műtétre magánúton.

2017. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!