Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyomorgörcs, hidegrázás és...

Gyomorgörcs, hidegrázás és kezdődő hasmenés nálam. Mennyi az esélye, hogy a 9 hónapos babám elkapja ?

Figyelt kérdés
Állitólag most van hányás hasmenés vírus, pénteken találkoztam egy rokonnal, aki tanár és panaszkodta, hogy azt osztályaból 10en elkapták és reméli, hogy ő nem. De ha mégis és én meg tőle elkaptam, akkor mennyi az esélye, hogy a babám elkapja tőlem ? Van rotavírusra oltva ha ez számít...
2022. márc. 13. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
72,59%
2022. márc. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez nem vicces egyáltalán. Miért kell rögtön csúfot űzni valakiből?

Tapasztalatot kérdeztem, hogy volt e valaki így és el e kapta a baba.

2022. márc. 13. 23:13
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Én nem tudok százalékot írni, mint a "kedves" 1-es válaszoló, csak saját tapasztalatot. Decdmberben hozott haza a lányom egy hányós hasmenős vírust. Elkapta a 8 éves fiam, én és a férjem is. Az akkor 2 hónapos lányom nem. Szoptattam ugyanúgy. Ja, és nincs oltva rota ellen. Minden jót nektek!
2022. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk mindenki elkapta , még a nagyszülők is de a kisfiam aki pont 9 hónapos volt akkor viselte a legjobban. 2 nap alatt átment rajta és csak párszor hányt. Én viszont borzalmasan voltam :D

Jó egészséget nektek!

2022. márc. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egy wcn töltött éjszaka után már talán kezdek jobban lenni, otthagytam a férjemet a kicsinnyel a szobában, hátha nem kapják el. De ha a kicsinkó mégis elkapná, akkor ti mit adtatok neki ?
2022. márc. 14. 04:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokan nem hisznek a rota elleni oltásban de nálunk ezidáig maximálisan bejött. Nekem 2 gyerekem van, mindkettő jár már intézménybe. A nagy középsős ovis a kicsi tavaly óta bölcsis és még SOHA nem kaptak el ilyen fosós-hányós vírust. Olyan volt, hogy bezabaltak valamit és hánytak egyszer de olyan hogy napokig gyötörte ez, na olyan nem volt. Remélem nem is lesz. Lekopogom..

Szerintem ha oltva van a babád, akkor max enyhén lesznek tünetei. Remélem az sem.

2022. márc. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sok folyadékot javaslok vagy ha hányást kell csillapítani akkor a daedalonetta kupot szoktak még kiírni. Folyadék az ORS legyen. Lehet kapni pontként és előre keverve is. Egyébként diéta... Ilyen kicsi baba gondolom még eleve könnyű ételeket illetve anyatejet vagy tápszert kap.
2022. márc. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kislányom 2.5 éves … ezalatt az idő alatt amikor esetleg megbetegedtem (nem volt sok alkalom) mindig elkapta ő is !


Nekem annak idején a gyerekorvos mondta ha anyuka beteg roppant kicsi az esélye hogy a gyermek megússza Ezt nyilván kisebb gyerekekre értette , nem egy 7-8 evésre !

2022. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva van. Állandóan elkapom a gyerekektől. Nekik minden 2 nap, én meg itt hullazom hetekig a sok ovis korsagtol.
2022. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már a kicsinkó sem eszik, nem fogad el semmit, nyűgös, 37.5 a láza és aluszékony. Hívtam dokit, hogy mit tegyünk, egyelőre probiotikumot ajánlott, kúpot lázra és itatni és itatni. Ha holnapig nem javul, akkor reggel viszem dokihoz.
2022. márc. 14. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!