Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig tartanátok otthon a...

Meddig tartanátok otthon a gyereket? Apa covidos

Figyelt kérdés
Férjemnek tegnap lett pozitív a tesztje, én és a fiam jól vagyunk. Hivatalos karantén nincs (háziorvosnak nem szóltunk), fiam bölcsis, Ti meddig tartanátok otthon?
2022. márc. 14. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem vagytok oltva (márpedig a bölcsis biztos nincs), akkor karantén kötelesek vagytok. Hivatalosan. Minimum addig otthon tartanám, amíg az apja beteg.
2022. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Oltottan is mindenki maradjon otthon a karantén ideje alatt. Ugyanúgy fertőzhetnek azok is
2022. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen, oltottan is fertőzhetnek, de hivatalosan csak az karanténkötelezett a beteggel egy háztartásban élők közül, aki tünetel, vagy nincs oltva.
2022. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#1 De a hivatalos karantén csak hivatalos teszt után van, amit a háziorvos kérhet. Férjemnek itthoni gyorsteszt lett pozitív, orvos szerdáig nincs. Így értettem, hogy nincs hivatalos karantén.
2022. márc. 14. 16:11
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Nàlunk elkapta a gyerek de hiába volt negatív addig nem mehetett, amíg az utolsó tesó, aki elkapta is negatív lett +3 nap..



Ez 2,5 hét volt végül amíg nem ment.

2022. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 7 éves lányom elkapta a covidot, neki is otthoni gyorsteszt volt. Gyermekorvosnak írtam email-t, ő nem kért pcr-t, hanem azt a tesztet fogadta el hivatalosnak. A pozitív tesztől számolva 5 nap a karantén a kontaktoknak. A bölcsis öcsi ennyit maradt otthon.

Amúgy attól, hogy nincs hivatalos teszt, a gyerekben ugyanúgy lappanghat.

Amúgy szerdán ne vidd! A dokit oedig szerdán értesítsd!

2022. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
A férjem 3 hete lett pozitív. 7 napot volt itthon (ő pénteken már mehetett) de a lányunkat csak hétfőn vittük
2022. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Hivatalosan karanténkötelezett a gyereked, mert ti tudjátok, hogy a vele együtt élő szülő beteg, csak még nincs róla papírod. Lehet, nem is lesz, de attól köteles vagy otthon tartani.
2022. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván addig, amíg beteg az apja.

Így is tettünk, hiába nem volt "hivatalos" karantén.

Sőt, nekem tünetmentesen nem kellett volna itthon maradnom oltottként, mégis megtettem.

2022. márc. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

ha jól tudom ezt a karanténos dolgot is eltörölték a többi intézkedéssel együtt

bár franc tudja most éppen mi a hivatalos

nézz meg a neten tuti fent van valahol és ennek fényében dönts

2022. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!