Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért nem kezelik az orvosok...

Miért nem kezelik az orvosok a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Két éves kislányom ahányszor beteg, azt mondja a doktornő, h ezért ne vigyem le, csak kezeljem otthon.

Sinupret, Ambroxol, Nasivin, orrszívás, vitaminok. Hát ezek a vény nélküli cuccok neki annyit érnek, mint halottnak a csók. Mindig egy hét szenvedés után rosszabbodik, hurutos köhögés, olyan sűrű takony, h már leszivni is alig lehet.

Aztán persze fölír valamit, ami majd csak pár nap után használ - vagy nem. Persze miután már rahuzodott a fülére is. Akkor meg jöhet az antibiotikum.

Miért nem lehet már az elején kezelni a gyereket? Ez minden egyes alkalommal így megy.

Nekünk meg pörög a tappenz. (nem az a fontos, csak a munkahelyen már kiutálnak mellesleg)

Értem én, h covid, de azért ők még picik hozzá, h meg tudják mondani, hogy nincs-e baj.


2022. ápr. 9. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Mert mit szeretnél, rögtön írjon antibiotikumot minden esetben? Akkor meg a gyerek szervezete megy tönkre. A legtobb ilyen betegséget vírus okozza egyébként.
2022. ápr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Mert a legtöbb ilyen betegség megoldható lenne orvos nélkül is. Majd többedik gyereknél rájössz ☺️
2022. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Mert a megfázásra nincs gyógyszer. Ezek általában vírus fertőzések, nem lehet mit csinálni vele. Ha felülfertőződik bakteriálisan, akkor lehet antibiotikumot adni.
2022. ápr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem tdu azon kívül semmit adni, mint ami van otthon vagy te magad is meg tudsz tenni.

Ha mègis felülfertőzödik vagy fokozódnak a tünetek, akkor kap antibiotikumot stb.


Mondjuk a gyerekeim most 39,7-40,1 lázzal voltak 2 napot.

Elvittem őket (3,5 és 2 évesek)

Influenza

Ugyanazt csinálom, mint pár hetente magamtól.


Csak most nem én igazolom, hanem az orvos az ovihoz a hiányzást.

2022. ápr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindig ez van, már az én gyerekkoromban is ez volt. Szerintem inkább túl van aggódva. Nálunk is ez a lefolyás, először kapar a torka, el van dugulva az orra, de csak kicsit, majd szárazon köhög, kicsit folyik az orra, majd hurutosan köhög, nagyon folyik az orra, utána felszakad és elmúlik akkor is, ha nem csinálok semmit. Sosem ment még rá a fülére például, mint nálatok.


Maradj otthon náthával, persze.. nem lehet, ha más nem, rokonok kiviszik a betegséget. Persze a covidos most más, de alapvetően semmi baja a legtöbb "beteg" gyereknek, ugyanúgy ugrál, jól érzi magát két köhécselés közt, az enyémen pl a hőemelkedés, láz sem látszik, játszik, jókedvű, energikus, max este gyorsabban elalszik.. mindig látom a reklámokban, hogy a kisgyerek fáradt, nyűgös.. az enyém soha. Nekem inkább az a bajom, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítanak neki még így is, hogy épp csak orrcseppet meg sinupretet(nálunk acct) javasolnak. De ja, egy-két hét szokott lenni, amíg ezen végigmegy, és havonta egyszer legalább végigmegy ezen.

2022. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy hiába viszed be, nincs olyan gyógyszer, ami varázsütésre meggyógyítja. Antibiotikummal meg mire megy a gyerek, ha egy vírus dönti le a lábáról? Sajnos ez általában ilyen, van, akinek erősebb az immunrendszere, és ritkán beteg, van, aki hetekre kifekszik. Elhiszem, hogy szar dolog, de ez így lesz még évekig.

Amit te tehetsz az az, amit eddig is tettél: vitaminok, nasivin, orrszi porszi, és ami nálunk sokat segít, az inhalátor. Minden nap felrakom a lányomra hónapok óta (akkor is, ha nem beteg, megelőzésként), ritkán dönti le komolyabban egy betegség, ha mégis, akkor hamar túlvan rajta. Nem biztos, hogy beválik nálatok, egy próbát talán megér.

2022. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez semmi ahhoz képest amikor a gyerek súlyos vesemedence tágulattal születik, és saját magadnak kell vadászni a gyermek nefrológust, mert az állami rendelésen kb csak távgyógyítás van meg lerázás meg hülyének nézés….
2022. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De akkor azt nem értem, h a mamák miért nem értik/tudják ezt?

Merthogy folyamat gyötörnek vele, hogy miért nem vittem orvoshoz,erősködjek, és mi az, hogy nem akar semmit felírni, mert a mi korunkban még így volt,hogy hagyhatja így...


Akkor max tanácsot adjatok légyszi, hogy mitől fog levegőt kapni egy hétig, mert akármelyik orrsprayt használjuk, nem ér semmit. Egy percre se tisztul az orra ki. Egész éjjel nem kap levegőt. Orrszívás után max 5 perc.

2022. ápr. 9. 14:05
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Baby luuf-ot próbáltad már? Határa, mellkasára kell kenni. Jobban alszik tőle.
2022. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sterimar orrspray,utána leszívás orrsziporszival. Utána orcsepp. Reggel és délután Ambroxol szirup. Szívhatod neki óránként minimum!


Este baby luuf a mellkasára,hátára,és párásítani hidegpárásítóval.



És így is lehet hörghurutja 1 hét után. Sajnos.


Az a baj,hogy a náthát vírusok okozzák. Utána (1 hét múlva) meg felülfertőződik baktériumokkal,és kész az arcüreggyulladás vagy hörghurut.


Sajnos ez ellen nem tehetsz semmit. Az én lányom már 6 éves,de még mindig havonta beteg. Ez van,el kell fogadni. A gyerekkor ezzel jár.

2022. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!