Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi volt a gyereked eddigi...

Mi volt a gyereked eddigi legkomolyabb vagy leghosszabb betegsége?

Figyelt kérdés
Hogyan kezdődött? Mennyi napig tartott? Mire volt visszavezethető? Hogyan viseltétek? Lett esetleg valami további következménye?

2022. ápr. 18. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

1 éves most, 1hónapja volt egy hasmenős vírus, ami másfél hétig tartott. A gyerek nagyon rosszul viselte, főleg a vége fele, én is szenvedtem mert alig tudtam lekötni és azért másfél hét 0-24es nyügit kezelni nem egyszerű.

Szerintem a játszótéren szedhette össze mert csak oda mentünk ki az előtte lévő napokon.

2022. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

3 hete kezdte az ovit. 3 napot járt eddig, negyedikre láz, köhögés, befulladás. A mai napig tart, és nem látjuk a végét.

A 3.gyógyszerrel próbalkozik a doki.


Hozzateszem a többi ovis ugyan ez. Szomszédék is 3 hete benne vannak. Doki mondta, az egész faluban ez van kost kb, ennyi beteget nem láttak kostanában egyszerre.

2022. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Gyomorkimenet szűkület. 5 hetes korában műteni kellett. Most 5 éves, a műtéti hegnél kialakult hasi sérv, azt is műteni kell majd.
2022. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Nagyobbik gyerekem 6 éves. 5,5 hónaposan komplikált lázgörcse volt, intubálva, eszméletlenül rohammentő szállította. 1 hetet volt intenzíven, további 1 hetet "sima" osztályon, és még 1 hétig hordtuk naponta vissza reggel-este vénás antibiotikumra. Vesemedencegyulladás volt a görcs hátterében.

A kisebb 3 éves. Ő 3 hetesen volt kórházban 1 hetet HUTI miatt.

2022. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Múlt nyáron 11 évesen egy hét intenzív osztály tüdőgyulladással (nem korona, hanem valami "más"), azóta lett asztmás. Hát reménykedünk, hogy kinövi, a dokinéni ezt ígérte idén nyárra, de azért még fullad futásnál meg hegynek felfelé. 9 évesen meg a térdét kellett megműteni focitáboros baleset miatt. Szerintem az majd 30-40 éves korában dől el, hogy hogyan szuperál hosszú távon, most jól.
2022. ápr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
10 hónaposan lett covidos, 4 napig volt beteg. Magas láza volt és sokat hányt. A lázcsillapítókat is kihányta, ezért kúpoztunk, ami nem nagyon tetszett neki. Most 11 hónapos.
2022. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
2,5 éves. Decemberben aftás volt. Nagyon fájt neki. Kb 1 hétig úgy kellett bele könyörögni az amúgy pépes ételeket meg itatni, itatni, itatni.
2022. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Mennyire kell debilnek lennie annak,aki itt a nem hasznosra nyom?!
2022. ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi volt a gyereked eddigi legkomolyabb vagy leghosszabb betegsége?


Szalmonella 2 évesen, 2 hónapig szórakoztunk vele


Hogyan kezdődött?

A bolcsiben szoltak, amikor mentem érte, hogy folyamatosan megy a hasa


Mennyi napig tartott?

Egy hétig volt konkrétan beteg, 2 hónap volt mire meg volt a 2 negatív tenyeszet


Mire volt visszavezethető?

Semmire nem tudták visszavezetni. Otthon ő volt az egyetlen, aki beteg volt. A bölcsiben ugyan a csoportból sokan hiányoztak abban az időszakban és a gondozonok is tappenzen voltak, hivatalosan senki sem hasmenéssel volt otthon....Valószínűleg kozrejatszott ebben az q tény, hogy csak és kizárólag 2 negatív tenyészeti eredmény után mehetett újra a gyerek, ha hasmenése volt és a két eredmény között minimum 1 hétnek el kellett telnie....



Hogyan viseltétek?

Xarul. A gyereket ellátó ugyeletes orvos annyira nem aggódott, simán haza küldött bennünket, mondván biztos gyomorrontas, itassam. Aztán éjjel a mentőket hivtam, hogy a gyereknek 41 fokos láza van, alul felül folyik belőle ki minden....Ugyanahhoz az orvoshoz kerültünk, aki lebaxott, miért nem vittem korábban be a gyereket, de aztán elhallgatott, amikor rajott, ő küldte haza. A gyerek kiszáradás közelben volt, infuziora kötötték, egy hétig a kórházban voltunk....


Lett esetleg valami további következménye?

Annyi, hogy idegbeteg lettem ninden alkalommal, ha hányt utána vagy hasmenese volt és ha háromnál többször fordult elő, rohantam vele az ügyeletre.

2022. ápr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Májbeteg volt 3 hetes korától 3 éves koráig. Ok ismeretlen, diagnózis nincs. Pestre hordtuk a SOTE 1 Hepatológiára.

A vérképe katasztrofális volt,olyan volt a bőre,mint egy indiánnak ( már nem is sárga volt,hanem ilyen rézszínű szörnyű bőrszín). Zsírmája lett 3 hetesen,hegesedések,egyebek...:(

Ursofalkot szedett pár hónapos korától,meg E vitamint. Ennyi volt a kezelés.

Aztán helyre jött.


Nemrég volt vérvétele,most 6 éves. VÉGRE minden májenzimje jó! Ilyen még sose volt! Juhú ! Szóval nagyon örültem neki :).

2022. ápr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!