Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nifty/Prenatest a legkomolyabb...

Nifty/Prenatest a legkomolyabb genetikai vizsgálat, vagy van még tovább?

Figyelt kérdés

Eddig azt gondoltam, hogy ez a kettő a legtöbb amit meg lehet tenni az esetleges gubancok felderítésére, de valaki említette egy kérdésnél, hogy valamilyen genetikai vizsgálat egymillió forint lett volna, és nem csináltatta meg.


Létezik tehát a Nifty-nél és Prenatest-nél magasabb kategória, több mindenre kiterjedő, komplexebb szűrés?


2018. febr. 12. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha valami nagy gáz van chorionboholy biopsziát végeznek. Ez lehet magában elég drága mulatság lehet. Azt nem tudom, hogy van-e ettől feljebb is. Annyira azért nem vagyok benne ebben a témában.
2018. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az invazív ugye? Mármint meg kell bolygatni hozzá a magzatvizet, magzatburkot?
2018. febr. 12. 19:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Most valami verifi tesztet találtam, egy sor kromoszóma rendellenességre szűr. Árat nem látok. Hogy ez egy a prena-nifty mellé vagy sokkal több, azt nem tudom.
2018. febr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Megtaláltam, nem drágább ez sem. Szóval vedd tárgytalannak amit írtam.

(Előző voltam)

2018. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi a Prena-ból a legnagyobb csomagot választottuk. Az nem kevés dologra szűr szerintem: Down, Edwards, Patau, DiGeorge szindróma, nemi kromoszóma rendellenességek (Klineferter, Turner, Tripla X, XxY szindróma).

Szerintem ennél többet csak az amniocentézis tud.

2018. febr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A nifty es a prena mellé genetikai tanácsadás a drága.. Ahol apát és téged is néznek a már meglévő vizsgálatok mellé


(Szerintem erre gondolt az illető)


Fontos hangsúlyozni, hogy a Nifty és Prena nem számít diagnózisnak, bár ugyanolyan %-kal mondja meg, hogy baj van-e, mint az invazív tesztek

2018. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Nifty/Prena/Verify mind kromoszómarendellenességeket vizsgál. Ezen kívül a babának lehetnek olyan öröklött (monogénes) betegségei, amit ti tünet nélkül hordoztok, de benne előjön, nagyon súlyos betegségeket okozva. Úgy tudom ezt is lehet akár már magzati korban, anyai vérből vizsgálni, de az újszülöttön biztosan. A PentaCore laboratóriumot kellene megkérdezni, ha ők nem is csinálnak, de biztos ismernek olyan külföldi labort, ahol elvégzik (persze jó sok pénzért).
2018. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Ja és a chorionbiopszia/amniocentézis során szintén csak kromoszómavizsgálatot szoktak végezni. Az nem több semmivel (csak megerősítik vele a Nifty/Prena eredményét)
2018. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most komolyan, mi a 0% az előző válaszomon? A chorionbiopszia és amniocentézis során a kromoszómarendellenességeket nézik. A különbség csak a mintavétel módjában és idejében van. Magzatvízből szűrhetnek külföldön más betegségeket is, de itthon nem szoktak. Azért mert nem értetek hozzá nem kell lepontozni. De asszem kicsit többet tanultam róla mint ti...
2018. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
# 8: ezt rosszul tudod. A Prena/Nifty ugyanis csak egy becslést ad, míg az invazív vizsgálatok konkrétan meg tudják határozni, hogy a magzat szenved-e valamilyen kromoszóma-rendellenességben, vagy sem. A Prena/Nifty NEM számít diagnózisnak, az alapján pl. nem lehet elvégezni egy terhességmegszakítást sem, bármilyen rettenetes eredmény jön is ki rajta.
2019. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!