Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lassan 23 hónapos kislányom...

Lassan 23 hónapos kislányom tegnap délután belázasodott, hamar lement neki, éjszakára vissza. Ma nem ment 37.6 alá, lefekvés előtt mértem popsiban: 39.1 a levonás után, hónaljban 39.6 Mi lehet az oka a különbsègnek, fél fok azért elég nagy difi?

Figyelt kérdés

Úgy aggódok, sosem volt még ilyen magas láza. Más tünetet nem észleltem, csak az étvágytalanság, és hogy kissé bágyadt.

Popsiban digitálissal, hónaljban higanyossal mértem.

Előre is köszönöm a segítséget.


2022. máj. 11. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
3 napos lâz járhat ilyen magas lázzal. A harmadik nap után kiütések jelennek meg. Mindenesetre èn vinnèm a kórházba ilyen magas lázzal, ki ne száradjon!
2022. máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajjjj, komolyan? Inni ivott, cicizett is lefekvés előtt. Most aztán gyomorgörcsöm lett.
2022. máj. 11. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy vigyed kórházba!!!! Három nap láz után kell a gyerekorvost egyáltalán felhívni (ha nincs más tünete). Az én 24 hónaposom (hu de gagyi ezt így írni, csak azért írtam hogy lásd hogy kb hasonló korú) két hete három napig lázas volt, ivott rendesen és a végén már evett is, a gyerekorvosnak nem is szóltam. Kiderült hogy covid volt mert mi meg két hétig betegek voltunk utána.

Az a lényeg, hogy:

-sokat pihenjen és aludjon

-igyon vizet, vagy szopizzon

-ha nincs más tünet, hagyd gyógyulni. Ne izgulj! Jobbulást!

2022. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy vidd korhazba 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

1-es kiszaradast hanyas +hasmenes + magas laz EGYUTT okoz 🤦🏻‍♀️🙄🙄


Kerdezo, valoszinu 3 napos laz ha nincs mas tunete, nem kell orvoshoz rohangalni vele.

Olvass Novak Hunor cikket a lazrol. Nem kell felni tole.

2022. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én 7 hónaposom is lázas hétfő óta. Popsiban 40,1 volt tegnap, ami ugye 39,6. Ma elvittem orvoshoz, covid. Ha van elég pisis pelus, nem kell izgulni a kiszáradás miatt. Nyilván figyelni kell, de azért nem kell pánikba esni sem. Jobbulást kívánok!
2022. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De jó, hogy írtatok!!! Nagyon hálás vagyok, tisztára bekönnyeztem, ahogy most írok.

Mivel van egy vesetágulata a kislányomnak, még vizelet laborja is volt ma, azt azonnal néztük, negatív lett 🙏

Köszönjük szépen a jókívánságokat, a tanácsokat megfogadom! 5ös gyermekének is jobbulást kívánok!

2022. máj. 11. 22:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak lázas de amúgy jól van, eszik iszik, pisil rendesen, nem kell orvoshoz szaladni vele. Meg a lázát is felesleges több helyen méregetni. 39 fok egyértelmûen láz, teljesen mindegy, hogy 39.1 vagy 39.6. Emiatt kár a fenekébe dugdosni a lázmérôt, elég hónaljban megmérni. Sokkal többet ér azt figyelni, eszik-iszik, jól van-e.
2022. máj. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!