Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötletet kérek 23 hónapos...

Ötletet kérek 23 hónapos gyerekem öltöztetéséhez?

Figyelt kérdés

Amióta bejött a hideg, lassan ki sem tudok vele mozdulni, mert kb lehetetlen felöltöztetni rendesen.

Ma 2 órán keresztül próbáltam rábeszélni, hogy vegyen fel egy pulóvert és a téli overált, hogy kimehessünk. Igazából fogócskának tekinti az öltözködést, szalad előlem és kacag, hogy milyen jól szórakozunk...

Hogyan tudnám kicsit felgyorsítani a folyamatot, hogy ne idebenn egyen minket a penész?


2021. nov. 24. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen megfogod és felöltözteted. Ennyi. Ha elszalad, utána mész, nyilván te vagy a gyorsabb és erősebb is. Persze, nem kell kemenykedni, tehát nem kell megszorítani, erőszakot alkalmazni, de fel kell öltöztetni viszonylag gyors, határozott mozdulatokkal. A legkisebb gyerkőcöm (a harmadik a sorban) most 20 hónapos, utál öltözködni. Ő is elszaladna előlem, de nekem már nincs humorom ehhez, mindig szoktam mondani Neki (miközben ölbe veszem és szó szerint ráadom a ruhát, közben általában a combom-térdem közé veszem a gyereket és az épp aktuális testrészét gyömöszölöm bele a ruhába, kezét-lábát, néha a fejecskéjét), hogy egy 3 perces műveletből nem vagyok hajlandó 20 perces komoly test a test elleni közelharcot csinálni. Ráadom a ruháját, ha tetszik, ha nem. Ennyi. Nyilván, imádom Őt, tehát nem okozok Neki fájdalmat, de ellentmondást nem tűrő hangon és stílusban intézem az ilyen kötelező köröket. A harmadik gyerekkel már megjön ez a magabiztosság és rutin.
2021. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nekem ő az első.

Van, hogy elvesztem a türelmem és előveszem az én vagyok az erősebb ütőkártyát, de nem szeretem ezt a megoldást.

2021. nov. 24. 14:34
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Egy biztos, hogy ne menj bele a fogócskába, mert azt jó mókának tartja, így nem fog leszokni róla. Megfogod, azt határozottan felöltözteted. A fogócskának meg van az ideje, de le legyen az öltözködés része.
2021. nov. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerinted erre van ötlet? Megfogod és felöltözteted, olyan, mint a tisztába tevés, ott sincs külön praktika. Nincsen mindenre.
2021. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Milyen téli overálotok van, hogy az alá még pulcsi kell??

Agyérgörcsöt is kapnék, ha mindkét gyerekre huszonhatezer réteget kellene ráhúznom.


Mondjuk nem kell könyörögni a gyereknek. Nem öltözik (nem működik közre), nem megyünk ki, de bent nem játszom vele. Hamar meggondolja magát.

Ha meg muszáj elindulnunk, akkor sincs könyörgés. Gyorsan ráhúzom és uccu.

2021. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Ne a 23 hónapos parancsoljon mar. Tudod mikor csinálnék bohócot magamból a gyerekem elott. Fogocska ??

Megfogod azt feloltozteted, ennyi. Nem tudom erre milyen tanácsot vársz.

2021. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

De miért könyörögsz egy két évesnek?


Fogod és nem durván, de határozottan felöltözteted.

2021. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ez hasonlóképp szokott menni: jó akkor én kimentem, te kabát nélkül nem jöhetsz ki, mert hideg van és beteg lennél, szia :D Nyilván nincs otthagyva, elindul ilyenkor a kabátért. Ma a sapka ellen ellenkezett, mondtam akkor nem jöhet ki, mert megfázik a füle, én indultam tesóval... hirtelen hozta a sapkát :)
2021. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagy elég határozott és magabiztos vele. Elvisz a hülyeségbe egy 2 éves!

Megfogod és felöltözteted!


Vagy félsz a sírástól? A hiszti elkerülése NEM nevelés, csak szólok!

2021. nov. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Eddig a "nehezebb" helyzeteket hogy kezelted? Orrszívás? Pelenkázás? Hajmosás amikor nem akarja? Oltás beadása? Orvos?

2 éves! Felöltözteted és kész. Eddig is egyedül öltözött? Vagy ő mondja meg mit adhatsz rá? Lesz még gondod bőven...

2021. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!