Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vírusos torokgyulladásra...

Vírusos torokgyulladásra Nurofen szirupot mondott a doktornéni, helyettesíthető kúppal?

Figyelt kérdés
Annyira fáj a kisfiam torka, hogy nemigazán tudja legyelni a szirupot, csak hatalmas harcok árán. Arra gondoltam, vajon erre a nyavajára helyettesítheném-e kúppal? Doktornénink délutános, ezért írtam gyorsan ide vélemények és tapasztalatok érdekelnének :)

2022. máj. 13. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Enni sem eszik? Nem iszik? Szerintem a kúp is van olyan kellemetlen.
2022. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Mivel ugyanaz a gyógyszer, ugyanaz a hatóanyag, tehát nyilván.

Az más kérdés, hogy mi a Nurofent lázcsillapítónak használjuk. Sosem hallottam, hogy torokfájásra szedték volna.

2022. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
A Nurofen. Láz-és fájdalomcsillapító.
2022. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Fàjdalomra is jò a Nurofen. Èn èpp a fülgyulladasomra szedem az antibigyò mellè.

Nem adnèk neki kúpot, hacsak nem elkerülhetetlen. Inkàbb pròbàlnàm helyileg enyhìteni a kellemetlen èrzèst higdeg vagy meleg innivalòval, amelyik jòl esik neki, ès utàna adnàm a szirupot.

2022. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Próbálkozom, sajnos mindenhogy kínkeserves. Nem szívesen adnám a kúpot, csak már nem tudok mit kitalálni.

Azért csak nurofent kapott, mert csak 15 hónapos, és ennyi idősen nem tud torokfertőtlenítőt használni

2022. máj. 13. 09:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A hatóanyag ugyan az. Nem hiszem, hogy a szirup helyileg fejtené ki a hatását, hanem felszívódva mint fájdalomcsillapító.

Szóval a kúp is ugyan azt tudja, sőtt néhány szempontból jobb is.

Arra figyelj, hogy más ibuprofen tartalmú gyógyszert akkor ne adjál neki az előírt időn belül.

2022. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Flamborin cseppből csak néhány kell, és elég gyorsan hat.
2022. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Cataflam cseppetek nincs otthon? Az eleve gyulladás-csökkentő us, nem csak a fájdalmat csillapítja, egy éves elmúlt, így kaphatja, nyilván vényköteles, de hátha már írtak ki. Én brutál torokgyulladásra mindig azt adom, mondjuk az orvos is azt írja, hiszen ha vírusos, csak tünetileg lehet kezelni.

a nurofennél többet érne, ha meg van otthon, rajta van az adagolása is (nekünk kisebb korban testsúly-kilogrammonként kellett egy csepp).

Amit a kedves utolsó válaszoló ír, az meg ugye végülis az algophyrin folyékony változata, de mindezek közül egyedül a cataflam az, ami a gyulladást is csökkenti, a többi készítmény "csak" fájdalom és lázcsillapító.

2022. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Gyakorlatilag adhatsz. De pszichesen akarmit is fel dugdosni egy 15 honaposnak ??
2022. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

#9

Azért ekkora drámát nem kell csapni egy kúpból. Mindenki kapott kiskorában és túlélte. Idősebb korban is előfordulhat, hogy kell.


Ha ügyesen csinálod, közben picit eltereled a figyelmét akkor egy pillanat alatt bent is van. Észre sem fogja venni. Nem fájdalmas és sokszor egyszerűbb is mint egy szirupot leerőltetni amit nem akar.

2022. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!