Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Covidon átesett babátoknak...

Covidon átesett babátoknak milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés

3 hónapos babámmal szombaton jöttünk ki a kórházból (csütörtökön magas láza volt, pozitív lett a covid gyorstesztje). Tegnap és ma hasmenése volt. A mai kakis pelenkát ma bevittem a kontrollra az orvosnak megmutatni de ő nem látta hígnak (szerintem pedig addigra már a pelenka beszívta a nagyrészét). A babám ma aluszékony is volt egész nap. Láza már nincs, amikor fent van kicsit, akkor jó kedvű. Iszsz baba, gyakran szopizik, de most minden szopizáskor bealudt. Eddig alig lehetett elaltatni nap közben, szinte csak babakocsizás közben aludt el.

Bukásai is talán kicsit nagyobbak voltak ma az átlagnál (Nem tudom hogy ez hányásnak számít már? Első baba, kicsit még tapasztalatlan vagyok.).


Igazából a növekedési ugrása is most időszerű, és olvastam már olyat hogy előtte sokat alszanak a babák de ez most túl nagy véletlen egybeesés lenne...

Szerintetek várjak holnapig az orvossal? Aggódom azért nehogy kiszáradjon..

Egyébként szerintem én is covidos lettem, fájt a fejem a torkom, fújom az orrom is sokat, és ma nekem is ment a hasam.

Köszi a segítő hozzászólásokat.



2022. máj. 16. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem orvost azért felhívhatsz vagy védőnőt, hogy tudjanak róla, hátha tudnak tanácsot adni. Pisis, kakis pelus van elég? Ha igen, akkor ne aggódj, nincs kiszáradva. Valamint a bukás az olyan, hogy visszaböfögi erőlködés nélkül. Fiam nagyon bukós baba volt és volt, hogy jó sokat bukott egyszerre. Egyszer volt hogy hányt, de azt sugárba, azon tényleg látszott, hogy más. Növekedési ugrás előtt tényleg lehet aluszékony, meg biztos jön valami nagyobb mozgásforma, sokat erősödik, növekszik, nyúlik, agyilag is fejlődik, valamint az időjárás is bezavarhat.
2022. máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem tudom milyen tünetei vannak egy covidos babának.Viszont a kiszáradás környékén lévő baba nagyon könnyen felismerhető(sajnos saját tapasztalat).

Ha felemeled lóg mint egy rongybaba, keze, lába mindene.A kutacsa behorpad, befele süpped. Nehezen ébreszthető, ezalatt azt értem hogy egyáltalán nem reagál rád, szinte semmennyire, akkor is alig ha igen.Annyival másabb az egész baba, hogy felismernéd ha baj volna.

2022. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát kaki az 2 jelentősebb volt ma, az egyik a délelőtti híg volt, a másik estefe talán mar nem volt olyan vészes.

Elfelejtettem írni hogy vért is vettek tőle tegnap, 2 nagy fiolával, esetleg ez is befolyásolhatta? Vagy elfáradhatott a nagy sírásban? Miután írtam szépen felélénkült, kicsit már olyan volt, mint azelőtt.

Pisilni nagyon sokat pisil, a kutacsa sincs behorpadva. Ha ma is megy a hasa még akkor szólok az orvosnak de kicsit megnyugodtam talán.. köszi szépen a válaszokat. ;)

2022. máj. 17. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!