Nurofen kérdés?

Figyelt kérdés

A felbontott Nurofen szuszpenziót hűtőben kell-e tartani felbontás után?

Felbontás után meddig használható?


Elolvastam a betegtájékoztatót, de kb ahány anyuka annyi megoldást hallottam a gyógyszertárolással kapcsolatban.

Eddig hűtőbe tettem és a leírtak szerint max 6 hónapig adtam a gyereknek, ha később megmaradt inkább kidobtam…

Most azt hallottam: nem is hűtik és adják amíg van a flakonban, 6 hónapon túl is akár.


Ti hogy tároljátok a gyógyszereket és meddig adjátok?


2022. jún. 3. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

A betegtájékoztatóban ez szerepel:


"Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.


Felbontás után 6 hónapig használható."


Elég világosan érthető belőle, hogy nem kell hűtőben tárolni és felbontás után 6 hónapig használható.

2022. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Hűtve tárolom, és adom 6 hónapon túl is ha épp nincs másik bontatlan és kell. Vagy volt már hogy én használtam el a maradékot fejfájásra. De amint lehet veszek másikat, és a régit elviszem a gyógyszertárba. (Gyógyszer nem dobunk ki a kukába)
2022. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Én a betegtájékoztatóban leírtak szerint csinálom. Nem teszem hűtőbe, és 6 hónap letelte után nem adom már, inkább veszek újat. Én felbontáskor ráírom a csomagolásra a dátumot, hogy tudjam, mennyi ideje van bontva
2022. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyerekeim nem szoktak lázasak lenni, csak ritkán. Na pont ez a bajom nekem is, hogy egy adag után ott csücsül a hűvösön és 6 hónapon túl már nem merem adni.. Én pont emiatt váltottam nurofen kúpra, mert azt könnyebb szavatosságban tartani. Annyi, hogy nagyobb gyerek már nem szíveli a kúp beadását, 3 éves kor felett már nem adtam a nagynak.
2022. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!