Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ekcéma lenne? Mit tehetünk?...

Ekcéma lenne? Mit tehetünk? Szokjuk meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jó ideje kűzdünk kislányom ekcéma-szerű foltjával, ami egyetlen egy helyen van, hol szebb, hol csúnyább, elég száraz, de van, hogy szinte teljesen elmúlik, majd ismét visszajön és pirosas-száraz folt.

Orvos látta, azt ajánlotta, hogy hagyjuk el a tejtermékeket és a glutént, de az sem volt megoldás, a folt maradt. Sok drága krémet kipróbáltunk már, igazából egyik sem segít, hol kicsit halványabb a folt, hol eltűnik, majd visszajön. Mindent végigzongoráztunk már, a mosószereket, tusfürdőket, szappanokat, mindent lecseréltünk, mégis ez a folt nem akar eltűnni.



2022. jún. 9. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Az én fiam tejallergiás, meg atópiás a bőre, ezért ekcémás is. Ha begyullad a bőre valahol, szteroidos krémmel kell kenni - anélkül nem igazán múlik el. Monduk 2-3 hét folyamatos, szorgalmas hidratálós kenegetéstől esetleg (értsd napi 5-6x). Mindez a tejmentes diéta mellett (szoptatom, én sem eszem tejeset és neki sem adok, mióta elkezdtük a hozzátáplálást). Én úgy látom, hogy az ekcéma önfenntartó folyamat, mivel ott beteg a bőr, bejutnak az allergének, bacik, minden, és ez fenntartja a gyulladást, ha nem kenem rá a szteroidot.


Nem tudom, írtam-e valami hasznosíthatót...

2022. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a lányom ekcémás.3 bőrgyógyász is atópiás dermatitist állapított meg.Nem szereti a bőre a vizet, így tusoltatjuk, tusolóolajat használunk, minden fürdés után végigkenem a testét bőrápolóval.Nála pld nagyon sokáig jól alkalmazható volt és használt a Bepanthen Sensiderm krém.1-2 nap után szelidítette3-4 kenéssel, 4-5 nap alatt eltüntette a foltokat.Nem szereti a hideget.Télen pld átázott a kesztyűje és ahol vizes volt és sokáig így maradt a kezén ott, nagyon rondán kijött neki.Akkor a bőrgyógyász a Cerave-t ajánlotta, most ezt használjuk.Jól hidratál ,nem jött ki neki azóta hogy használjuk, de ez gondolom csak egy állapot, mert nálunk úgy látom a tavaszi,nyári időben sokkal jobb a bőre, ősszel, télen meg romlik és fel-fellángol. 5 éves lesz.Nekünk még nem ajánlottak szteroidos krémet, mondván nagyon kicsi, pedig volt már borzasztó ronda a bőre.


Amúgy azt olvastam, hogy kb 3 éves korra sok gyerek kinövi, a gyógyszertárba a gyógyszerész meg azt mondja majd kamaszkorában ha szerencséje van.Minden esetre én a Bepanthent meg a Cerave krémet is jó szívvel ajánlom, mert nálunk segített(aztán persze mindenkinél más), érdemes a bőrét (ha szárazbőrű) fürdés után ápolni, a foltra meg tényleg jó ha napi 4-5x rá tudsz kenni,míg el nem múlik és utána már elég fürdés után.

Érdemes allergiatesztre is elmenni, nálunk vérből nem jött ki semmi allergia, amit kifejezetten csodálok.Télen az utolsó bőrgyógyász mondta hogy majd nyáron menjünk vissza és pár ilyen bőrpróbát csinál rajta, hátha ott kiderül valami.

2022. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ja és szerintem fontos a jól szellőző ruha is, mert az izzadságtól is valahogy kifoltosodik(legalábbis a lányom).

DE ha baba, akkor pld nálunk a fogzás idején a combjára jött ki két ekcémás folt,már a 5-6 fognál jöttünk rá, hogy ahányszor előjön a két folt utána 1-2 héttel a foga is kijön.:D

2022. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem szabad, hogy víz érje ott!

Akkor elkezd majd leszáradni.


Ajánlom facebookon az EkcémáSOKK nevű csoportot. Sajnos rengeteg gyerek is ekcémás.

2022. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fiamnak olyan ekcémája volt hogy véresre vakarta.Én magán bőrgyógyászhoz vittem,neked is ezt ajánlom!Valami kevert krémet írt fel,ami nem volt büdi,mert ugye a fiam utálta ha büdi a krém,mert mi is sokat kipróbáltunk.A lényeg hogy két három nap alatt eltűnt az ekcéma és soha nem jött vissza.Akkor volt 3 éves,most 22.Sajnálom hogy nem emlékszem hogy hova vittem.:(
2022. jún. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Allergiatesztet tényleg érdemes csinálni + nézzetek hozzá keresztallergiákat.
2022. jún. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Téli száraz levegőjű lakástól jön ki a kislányomnak minden évben.


Mi a kenőcsös babafürdetőt használjuk rá,azt írta fel a doki.

2022. jún. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk is tejallergia okozta, fél év alatt ürült ki a szervezetből, azóta nem jött elő csak amikor visszaterheltem tejre
2022. jún. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ! Minden jót kívánok!
2022. jún. 22. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!