Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Óvodás által hazahozott...

Óvodás által hazahozott hasmenéses vírusnál meg lehet óvni valahogy a testvéreket?

Figyelt kérdés
6 évesem hazahozott egy lázas, hasmenéses vírust az óvodából Hányni egyelőre nem hány. Van itthon egy 3 és egy másfél évesem, hogyan tudnám elkerülni, hogy elkapják? Fertőtlenítek nonstop, WC-t, kezünket, mindent. Igyekszem, hogy minél kevesebbet érintkezzenek, nem esznek isznak egymás után. Tehetek még valamit? Nem sok ilyen gondunk volt eddig, de akkor mindig elkapta mindenki... Most nagyon szeretném megelőzni valahogy.
2022. jún. 12. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz ügy. Gyakorlatilag nem. Legföljebb, ha egy kastélyban laktok, és addig ők a másik kastélyszárnyba költöznek át. :-)

Még azt se könnyű megoldani, hogy ti, felnőttek, ne kapjátok el.


Saját példa: 5 éves óvodás lányom hazahozott egy hányós vírust. Másnap arra értem haza munkából, hogy a feleségem is hányik (aki ugyebár azért volt otthon, hogy vigyázzon a beteg gyerekünkre). Következő éjjel a fiam is hányt. Én, amikor nem a kertben dolgoztam, maszkban voltam bent, és akkor étkeztem, méghozzá nyitott ablaknál, amikor senki nem volt a konyhában. Könnyű volt ilyen időpontot találni, mivel senki nem étkezett rajtam kívül, leginkább csak aludtak, mivel a hányások kimerítették őket.

Így, egyedüliként a családból, én nem kaptam el.

Szerencsére amilyen drasztikus tünetekkel járt, olyan hamar át is vonult mindegyikükön.

2022. jún. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy írod. WC-t sokszor fertőtleníteni, letörölni kilincseket, villanykapcsolókat, csapokat, nem inni egymás után, nem puszilgatni egymást meg most nem egy kupacba feküdni. Mi nem mindig szoktuk elkapni, ha így csinálom. Olyan 10-ből eddig 2-szer volt olyan, hogy mindenkin átment (2 felnőtt, 2 gyerek, a nagyobb 12 éves és nem mindig a gyerekek hozták haza...). Szóval drukkolok.
2022. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetetlen. Mindenre odafigyeltünk, de mégis letarolt nálunk mindenkit. Kezdődött velem (apa), de hiába próbáltam keveset lenni egy légtérben, és nem nyúlni semmihez, feleségem, 1 éves lányom, 3 éves fiam is sugárban hányt. De nem lett komolyabb bajunk.


Tedd amit tudsz, de teljesen nem tudod kontrollálni.

2022. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk apa hazajött már ramatyul, ledőlt a kamapéra aludni. Én kerültem is, hogy ne legyen baj, de estére már rosszul voltam én is. Majd reggel a baba is.
2022. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk eddig senki más nem beteg, egyelőre kivárunk és reménykedünk. A kisfiam már jobban is lett reggelre. Hányás itt nem volt, csak hasmenés van.
2022. jún. 13. 09:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még 2 napig nincs semmi, akkor megúsztátok. Majd írj, mi lett végül.
2022. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ok. 🙂
2022. jún. 13. 20:03
 9/9 A kérdező kommentje:
No, hát az lett belőle, hogy én elkaptam, de a másik kèt gyerek és a férjem nem. Végülis nekem kellett a kisfiam után takarítanom, gondolom ezért nem úsztam meg.
2022. jún. 22. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!