Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Minden esetben beadjátok az...

Minden esetben beadjátok az orvos által felírt antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Kétségeim támadtak,szerintem nem indokolt most a kislányunknak ezt beadni....
2021. dec. 10. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Akkor válts orvost, mert amikor elkezdi anyuci felülbírálni az orvos tanácsait, akkor rossz orvosnál van a család. Egy súlyosabb esetben életmentő lehet az orvos tanácsa és nincs idő hezitálni. Ha szerinted indokolatlan gyógyszereket ad és nem bízol benne, akkor keress mást, mert lehet olyan helyzet, hogy akkor is meg kell tenni valamit, ha nem érted, nem vagy biztos benne és akkor támaszkodnod kell a szaktudására, azért van.
2021. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kivette a bölcsiből mondván ömlik az orrából a sárga,zöld váladék és hólyagos,iszonyatos piros a torka....Mi nem vagyunk orvosok,azok sem akik megnézték a kicsi torkát de mind egyöntetűen normális színű torkot láttak.Orrfolyás még vizes sem nemhogy sűrű,bacis!!!Eszik,iszik,alszik rendesen.Még szoptatom is.
2021. dec. 10. 10:04
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ha nagyon csúnya lenne a torka akkor lázas lenne.Mennyi idős?
2021. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
18 hónapos.Még hőemelkedése sincs!Ez egy agyrém!Szegénynek már szívom az orrát állandóan de semmi!
2021. dec. 10. 10:18
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Igen, mert olyan orvosunk van, aki nem ad antibiotikumot ok nélkül. Ha felírja, annak ezer százalék hogy komoly oka van.
2021. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Igen beadnám. Nem bírálnám felül az orvost.


Esetleg ellentétes irányban igen. Ha ő valamilyen vizsgálatot nem tart szükségesnek, de szerintem kéne, akkor mondjuk más orvosnál vagy magán úton megcsináltatnám. De azt is csak akkor, ha nagyon azt érezném, hogy az orvos tévúton jár, és nagy baj lehet a késlekedésből.

2021. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Ritkán kapott, talán 3-4 alkalommal, amíg el nem ment egyetemre, de akkor egyértelmű volt, hogy beadom.

Miért viszed orvoshoz, ha aztán teszel rá, mit mond?

2021. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Beadnám, az orvos sosem írt feleslegesen antibiotikumot. És az antibiotikum után rohamosan javultak a gyerekek, láztalanok lettek. Stb.
2021. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ebben az esetben másikat keresnék. A miénk csak akkor írt antibiotikumot amikor kellett.
2021. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

7.

Az orvos vette ki a bölcsiből(heti 1 nap kijár),nem én vittem hozzá!Előtte 12 napig itthon volt a gyerek(covidos lett egy gondozó) így kerenténba tették a kicsit.

2021. dec. 10. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!