Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beadattátok a kullancs által...

Beadattátok a kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás elleni védőoltást (Encepur)? Ha igen mennyi idős korban?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam. Eddig minden kötelező és “választható” védőoltást beadattunk neki, kivéve ezt. Amíg itthon volt, nem foglalkoztam a kullanccsal, tudtam hol jár, vigyáztunk, figyeltünk-ha kellett. Bár ezidáig azért akkora túrákat nyilván nem tett és külön figyeltük hogy olyan időszakban ne is menjünk mikor nagy a kockázat. Viszont szeptembertől közösségbe jár, és ősztöl meg ovis lesz. Úgy vagyok vele hogy jobb a biztonság. Most íratnám fel és adatnám be.

Aki beadatta volt mellékhatása, és ha igen mi?



2022. febr. 22. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
3 évesen adattuk be, nem volt mellékhatása, már nem emlékszem az oltási rendre, de többször kell beadatni.
2022. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem adattam be. A kullancs csak akkor veszèlyes ,ha nem veszed ki időben, vagy szenved.
2022. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen. Semmi különös mellékhatása nem volt, az emlékeztető oltás után sem. Mi sokat kirándultunk, járunk természetbe, ezért adattuk be. 1,5 éves kora körül volt benne kullancs, szerencsére semmi probléma nem lett belőle.
2022. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még ajánlott téli időszakban beadatni, rá egy hónap múlva van az ismétlő oltás.
2022. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
2 éves, még nem kapta meg, de szeretnénk. Érdekes módon, a doktornő, amikor említettem, kb lebeszélt róla, merthogy felesleges.
2022. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!😊

Tudom, hogy télen kell beadatni, kicsit elkéstünk vele, de még ha most gyors megkapja talán lesz védelme a legrosszabb időszakokban. Egyébként még bölcsis, ott nincs nagy veszély, alig talpalatnyi helyen motorozhatnank, csúzdàzhatnak picit, az alig 2 mm füvön, vagy épp aszfalton. Az őszi ovikezdéstől jobban tartok, meg majd az ovis kiràndulásoktól. De akkor már ugyis azt hiszem 1 éves ismétlőt kell kapnia. De leginkább az ovis időszakra készülve szeretném már beadatni, meg hogy legyen védettsége ha bármi történne :)

Mi családilag igyekszünk nem olyanhelyre vinni, vagy ha mègis akkor nagyon befújom, úgy öltöztetem hogy biztos ne legyen baj. De az oltás akkor sem árt szerintem ;)

2022. febr. 22. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem beoltattam, igaz ők fsme immun juniort kaptak, de az égvilágon semmi mellékhatása nem volt. Mi közvetlenül erdő mellett lakunk, sok a kullancs, ezért is volt fontos.
2022. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagytok elkésve vele, sokan tavasszal kezdik beadatni. Van gyorsított oltási séma is, akkor hamarabb lesz védett a gyerek.

Lyme kór ellen nem véd, azt remélem tudod

2022. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!