Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » (Sos) Hányás esetén kiszáradás...

(Sos) Hányás esetén kiszáradás elkerülése miatt kaphat tápszert a 2 éves?

Figyelt kérdés

Külföldön nyaralunk,de a kisfiam az elmúlt két napban 4-5 alkalommal hányt naponta, benyelt valami vírust. Ma még nem tudom hogy alakul egyelőre alszik. Aggódom hogy kiszárad, a vizet / teát kortyonként issza de igazából egyfolytában a tapszert kéri (alapból napi kétszer szokott még inni 1-2dl-t). A vizet is csak nagyon óvatosan merem neki adni hogy ne hányja ki azonnal. Enni kb ropit evett csak nem fogad el mást.

Hasmenés nincs, a hője 37 körül van. Kaphat tápszert vagy a tejes dologgal csak rontok a helyzeten? Akik korházba kerültek ilyen vészes hányás/kiszàradás miatt ott adtak tápszert s gyereknek?


2022. aug. 3. 06:43
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy kaphat. Ilyenkor bármit, csak maradjon benne.

A nagyobbikkal (2 éves kora előtt) sokat voltunk kórházban, nyilván nem minden alkalommal hányással, azzal "csak" egyszer sikerült, de minden alkalommal tápszert kapott.

A kicsi 1 évesen anyatejesként kapta el. Egyedül az anyatej maradt benne (ors ital, víz, tàpszer... mind sugárban jött vissza, hiába kortyonként kapta) és sikerült is elkerülnünk a kórházat.

2022. aug. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Nekem egy idős doktornő azt mondta egy csésze (2,5dl) teába tegyek 5db kockacukrot (igen ennyit!) és 3 jegkockát. Lassan kortyolni.Mindig bevált! A bagyadtság miatt mindig előadok egy kis műsort,hogy "Készítek nektek egy varazsitalt,de nem ám mindig ezt isszatok!Ez csak kivételes alkalmakkor jár! Annyira különleges,hogy csak 5kortyonkent lehet inni,hogy nehogy gyorsan elfogyjon!" Néha apa is beszáll,mintha pályázna a különleges italra :)
2022. aug. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, az én gyerek anno ilyen idősen szalmonellat szedett össze, amiatt hányt és ment a hasa. A kórházban megtiltottak az ivast- mondjuk nem is maradt benne semmi...Infúziót kapott és pár nap után lehetett próbálkozni, először csak vízzel, utána répa lével. Tejterméket nem kaphatott.

Emiatt én paramami voltam, amíg pici volt, a helyedben én már rohantam volna az ügyeletre.

Figyeld, hogy mennyit pisil, milyen a vizelet színe, milyen a szeme alja. Ha kevés a vizelet, vagy sötét, illetve sötét lesz q szeme alatt, azonnal kórház.

2022. aug. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4!


Ilyet biztos nem mondott egy orvos sem. 5 kockacukor???? Minek? Na és miért tea?

2022. aug. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

5-10 percenként kortyoltatom vele a fél dl vizet, de nem kívánja a vizet se a teát pedig én is próbálkoztam a cukros teás dologgal. A cukor só víz keverèk a legjobb tudom, meg az elektrolit italok csak ugye azt meg is kéne inni de nem tudom megtömni szerencsétlent ha nem fogadja el az íze miatt meg azonnal öklendezik ezektől!

Nem hiszem hogy szalmonella, nincs hasmenése! Ott megértem hogy letiltották a tejről de neki nem megy a hasa. Sikerült elérnem a védőnőt közben azt mondta kaphat tápszert.

2022. aug. 3. 07:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Mostanában a szénhidrát bevitelt javasolják ilyenkor.

Hát gondolom nem random kiválasztott nénit öltöztettek fehér köpenybe és ültettek be az ügyeletes orvos székébe.Elhiheted engem is meglepett,még mondta is,hogy ne aggodjak most a cukor miatt a lényeg hogy benne maradjon a folyadék.

Egyébként a hideg miatt jó volt,nyugtatta a gyomrát a cukor meg pótolt neki némi energiát. Nyilván ezt sem egyszerre kell lehúzni,hanem szépen lassan. Nekünk bevált, sosem hányták ki.Ha hiszed ezt,ha nem!

2022. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!