Szerintetek be vigyem a sürgősségire vagy hadjam pihenni és reggel az legyen az első ? Tüdőgyulladás

Figyelt kérdés

Szerintem tüdőgyulladása van a 3 éves fiamnak , persze itthon én ezt nem tudom megállapítani de tegnap ota folyik az orra köhög , ilyenkor ritkán de előfordul nala az hogy szaporán veszi a levegőt erre orvos javaslatára berudoalt szoktam neki inhalálni és az segít , viszont ma reggel óta tart neki a szapora ( nem olyan vészes tehát elvileg a 31legzes szám a normális 1percben és neki 38-40 ) ez elvileg bele fér a nem veszélyesbe , hasbol veszi a levegőt és sokkal csúnyábban köhög most estére hoemelkedese is lett ja és azt lehagytam hogy reggel fel12utan mikor

Kezdődött neki a légzésprobléma akkor használtuk a berudoalt és rá 3 óra hosszara is mert újra gyorsabban vette , kapott alvás előtt cataflam cseppet de így rettegek elaludni annyira felek szerintetek vigyem be még most a surgire vagy reggel ?


2022. szept. 24. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Én felhívnám az ügyeletes gyerekorvost :)
2022. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Èn is felhìvnàm az ügyeletet!
2022. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Mièrt vàrtàl estig?Most làttam,hogy màr kora dèlutàn is ìrtàl ki kèrdèst.Ha ùgy èrzed,hogy vmi nincs rendben a gyerekeddel akkor mire vàrsz?Mi itt a gyakorin sajnos nem tudunk orvosolni.Hìvd fel őket,ha kell vidd be,nèzesd meg.Inkàbb csesszenek le,mint baj legyen.
2022. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Már reggel elvittem volna,de ha már nem így történt, akkor vidd el most.
2022. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Kora délután is olvastam már az előző kérdésed. Felelős szülő már rég bevitte volna ügyeletre, nem itt várna megnyugvást. Lehet már rég otthon lennétek és nyugodt lehetnél ha a délutáni alvása után beviszed, mint ahogy írtad is.
2022. szept. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha valóban az van, az nagyon nagy baj!

A tüdőgyulladást több dolog is okozhatja.Vírus, baktérium, egyszerre a kettö stb.

És az sem mindegy mennyire kapta be szegényke.

Azonnali orvost ajánlok!

2022. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Szapora légzés vétel van be gyulladt a légcső ,torok,gége. KRUPP . Sajnos àtèltem pàrszór a gyermekeimmel.Ilyen esetnèl ügyelet,vagy korhàz de azonnal. Azóta nàlunk mindig van itthon kúp ,ès pipa. De volt hogy a -15 fokban aludtunk a teraszon,mert csak így múlott el.
2022. szept. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2022. szept. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kèrdező,lègyszi ìrj,hogy van a kisfiad.
2022. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolgot hozzáfűznék, ha már nem is aktuális a probléma.

A gyerekeknek eleve hasi légzésük van. A láz fokonkénti emelkedése percenként kb 6-al emeli a légzésszámot, 10-el a pulzust.

Berodual-t nem szabad 3 óránként adagolni, ha nem szűnik rá a probléma orvoshoz kell fordulni. Ezt ugyanis 4-6 óránként lehet inhalálni, közte fiz.sóval vagy salvus vízzel lehet. Intézményben ha szükségesnek látják, salbutamolt stb tudnak még hozzátenni, ezért nem kéne ész nélkül túladagolni semmilyen gyógyszert.

Ha hallhatóan nehezen veszi a levegőt a gyermek, nem kéne otthon kísérletezni. Ha gyanúd van rá hogy nagyobb a probléma egy máskor szokásos megfázásnál, fordulj orvoshoz. A kisgyermekek hajlamosabbak pl. gégeödémára, amit akár fertőzés is okozhat- ezáltal légút beszűkülésre/elzáródásra.

Kérlek ha legközelebb kétségeid vannak a gyermek légútjának átjárhatóságával, tüdejével kapcsolatban, keress fel ügyeletet/mentőt/kórházat.

És kérlek írd meg mi lett vele.

2022. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!