Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Valakinek tapasztalata magzati...

Valakinek tapasztalata magzati szivfejlődési rendellenességről?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tapasztalatokat szeretnék kérni,ti vagy ismerőseitek voltak-e ebben a cipőben? Van egy nagyon jó barátnőm, 6hónapos terhes, 2 hete tudták meg, hogy a babának a szíve jobb fele nem fejlődőtt ki, és nem is működik. Már 3 orvosnál voltak, akik mind azt mondták hogy, menjenek Németországba mert ott nagyobb az esélye a babának. Ahogy megszületik úgy màr azonnal kell megmüteni...


Én próbálok segíteni, biztatni de úgy érzem hogy nem nagy sikerrel:(

Szerencsére kitudnak menni Németországba, már felvették a kapcsolatot egy klinikára.



2022. okt. 8. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A keresztfiunk Fallot-tetralógiával született, azonnal meg kellett operálni, hogy oxigéndús vért pumpálhasson a szíve, egy életmentő shuntöt kapott pár napos korában. A teljes rekonstrukciót Amerikában végezték el, akkor még nem volt a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet. Ma már meg tudnák csinálni itthon is. Oda jár évente kontrollra, érfestések történnek, időnként tágítanak a beültetett grafton. Jól van, tanul, sportol, barátnőzik, 28 éves🙏❤️


Minden jót, sok erőt kívánok a barátnődéknek!

2022. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hypoplasias jobbszivfel?

Az mutheto, írj rám privátban segítek szívesen kit keressenek és hova menjenek. 🙏

2022. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a bal szívfél volt hypoplasias, mellé idővel elmaradt a tüdőfejlődés valamint hasi- és mellkasi vizenyő is kialakult, több orvosnál voltunk mi is, sajnos olyan előrehaladott volt,hogy műthetetlen volt és a 28.héten indítva halvaszültem.

Az okát nem találták meg sosem, azóta van egy kisfiam és úton a tesó. Fáj a mai napig, de tudom,hogy el kellett engednünk.

2022. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as kettes vagyok.

Az én fiam is HLHS-el született. Kihordtam a terhességet. Igaz nekünk nem volt ennyire szörnyű mint nektek. Őszinte részvétem 🖤

Az okot nem tudják (valószínűleg kromoszóma rendellenesség), viszont a fiúknal gyakoribb betegség. Ritka a lány HLHS.

2022. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!