Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Létezik olyan asztma gyerekekn...

Létezik olyan asztma gyerekeknél ahol csak nátha idején jön elő a nehezlegzes ?

Figyelt kérdés
lányomnak 2 éves kora óta tart ez a dolog , ha náthás tehát elég csak az orra folyik nehezlegzese van , voltunk már vele kórházba. Azóta a legutóbbi egy fulladas elleni kuptol és hideg levegőtől semmitől Nem múlt el . Csak a kórházba kapott ventolin-fixotide meg miegymást nem tudom pontosan attól jött e helyre de ott elmúlt neki . Az orvos szerint asztma . Szerintetek van ilyen ? Én meg nem hallottam erről , akkor ha ködös az idő , egy kis futástól is be kene h fulladjon nem ? Sípolás nem jellemző h “fullad “ de a kis nyaka behuz és hasbol veszi a. Levegőt
2022. okt. 24. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen van.
2022. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak volt. Neki is 2 évesen jött ki előszőr. Általában ősztől tavaszig volt jellemző. Csak úgy soha nem fulladt be, még futástól sem. De ha beteg volt, akkor igen. Jártunk vele a pulmonológiára. Ventolint meg Pulmokortot vagy mit kapott (lehet, hogy nem így kell írni?). Aztán egy idő után epmaradozott, majd teljesen kinőtte. Most 18 éves, már vagy 6-7 éve teljesen megszűnt.
2022. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És mindennap kapta ezeket ? Mert nekünk is most 5 hétig kb mindennap a flixotide-t kellene használni 2x is 1-1 befujast .. azt olvastam h szteroidot is tartalmaz ez a gyógyszer és kicsit felek tőle .. mert tünetmentes éppen hála de a tudogyogyasz ezt javasolta hogy kicsit “erősítsük” a tudot és majd a kontrollon meglátjuk hogy ha esetleg jön megint egy nátha mennyire használ neki .. persze irt melle ki ventolint és gyógyszert de azokat csak fulladas esetén kell , csak a flexotide a mindennapi
2022. okt. 24. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem idült nem heveny bronhitis. Más néven allergiás asztma.

Én gyerekkorom óta ezzel küzdöm, eddig a 3 gyermekemből úgy fest csak a legidősebb lányom örökölte. Ő ez miatt gyakorlatilag ősztől tavaszig felsőlégúti beteg majdhogynem nonstop.

Ahogy jön az ősz, a fütési szezon.

Nekem idősebb korban ez kombinálódott, ha beteg vagyok akkor gyakorlatilag 2 verzió van. Hörghurut és arcüreggyulladás. A gyógyszerekre is oda ke figyelni. Volt olyan antibiotikum amitől befulladtam.

Por, poratka, penész, ezekre szintén oda kell figyelni.

Lehetőleg minél kevesebb szőnyeg legyen a lakásban.

2022. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van. Már èn is fosok, mert beütött a köd. Kopkop egyelőre semmi. Múltkor beteg volt, taknyos, köhögès, fújtunk minden nap Ventolint is, megúsztuk a befulladást, kapott antibiotikumot is, rengeteg váladèk lecsurgott, kijött. Ajánlom a kompressziòs inhalátort Salvus vìzzel, csodát tesz. Flixotide t kell minden nap, Ventolint nem. Èn nem adom neki már minden nap, a kòrházban 3-4x is kapta naponta, mìg tiszta nem lett a lègzèse! Ezután sokáig fújtam minden nap, de már nyártòl nem. Most ha köd van vagy hallom, hogy náthásodik, köhent egyet, bármi, fújom.
2022. okt. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ezeket megnyugtató most számomra olvasni :) köszi a válaszokat :)
2022. okt. 24. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Már nem emlékszem, hogy mindennap kellett-e adni. 2 éves volt, most 18 múlt. Ő kinőtte. Egyébként nem volt többszőr beteg, mit az átlag, csak a betegség mellé társult a fulladás. Szerencsére már nyoma sincs ennek. Állítólag az apjának is volt gyerekkorában, de ő is kinőtte.
2022. okt. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!